| Dan a întrebat:

Cati dintre voi ati vizitat un orfelinat? Eu vizitez in fiecare an orfelinatul unde am fost si ii ajut pe copii de acolo.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu lucrez in domeniu. Am vazut foarte multe. Am si lucrat intr-un centru de plasament. Ii ajut cum pot pe acesti copii. Imi pare rau ca ai crescut intr-unul. Ma bucur, insa, ca n-ai uitat si faci ceva bun pentru ei. Cel mai valoros mi se pare faptul ca nu ascunzi trecutul tau. Asta in timp ce majotitatea "uita".

5 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Zilnic chiar. Mama si matusa lucreaza intr-un orfelinat, merg destul pe acolo. De ajutat, na, mai slabut, inca nu am salariul meu. Insa le mai duc seara cate un pufulete sau cate o bomboana. Cand pot mai abordez cate un om de afaceri local si-l pun sa le faca si el cate o vizita*.

| Cryssy a răspuns:

Eu nu am fost niciodata, dar mi-ar place sa merg sa ii ajut pe copii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ultimii 4 ani, am mers in fiecare an, cu clasa! Imi face multa placere sa ajut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost intr-un centru sau mai bine un sanatoriu pentru copii bolnavi de sida si abandonati si am auzit copii care se mirau ca nu-l mai vedea pe cutare sau cutare prieten de-al lor si atunci am auzit o ingrijitoare care le spunea ca a murit.Atunci a venit o fetita si cu un zimbet nevinovat;-Domnule, si noi murim... M-am abtinut si i-am intors acel zimbet nevinovat;-Toata lumea moare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce ai cautat la orfelinat? spuneai ceva de parinti bolnavi? ai fost adoptat?