| b3nNy07 a întrebat:

Hey! Sper ca ma puteti ajuta, stiti vreun program cu care prin conectarea aparatului foto prin usb la calculator sa pot face poze din calculator apasand doar un buton de ex. space., adica ar trebui sa imi apare ce vede aparatu pe ecran si eu sa fac poza de pe calculator. Va rog frumos ajutati-ma, dau funda!

7 răspunsuri:
| Snapped a răspuns:

Adobe Lightroom

| b3nNy07 explică (pentru Snapped):

Cu programul asta cum vad pot doar sa importez pozele, nu sa si le fac prin camera foto, sau daca chiar se poate zi-mi cum ca nu stiu.

| Snapped a răspuns (pentru b3nNy07):

Conecteaza aparatul foto la PC sau laptop. Deschide Lightroom. Apoi

File > Tethered Capture > Start Tethered Capture

| b3nNy07 explică (pentru Snapped):

M-am uitat si camera mea nu e compatibil cu programul... Stii cumva alt program?

| Snapped a răspuns (pentru b3nNy07):

Ce aparat ai?

| b3nNy07 explică (pentru Snapped):

Panasonic DMC-LZ10

| Snapped a răspuns (pentru b3nNy07):

Astea sunt software pentru tethered shooting: http://www.tethertools.com/plugging-in/software/

N-am gasit sa aiba suport pentru LZ10.