| anonim_4396 a întrebat:

crying Hey TPU! Am o intrebare! Cum scap de toate gandurile negative din cap? Am citit acum cateva min. pe facebook la Stirile ProTV despre o femeie care mananca sange... despre un tanar bolnav care bea sange si nu stiu ce si nu-mi place! Este oribil! Imi bate inima tare, sunt nelinistita si par in nesiguranta. Vreau sa uit de gandurile astea rele. Nu-mi place deloc! Va rog, ajutati-ma! Funda! crying

Răspuns Câştigător
| Vitza_Mihai_1997 a răspuns:

Intreaba-te pe tine insuti asa:ma da cu ce ma afecteaza pe mine aia/ala ca bea sange, asta e bea si gata! iaute acum nu pot eu sa dorm din cauza unor ciumpalaci! laughing) ceva de genu, nu stiulaughing asa fac si eu cateodata cand ma uit la vreun film nasol horrorlaughing

5 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Spala-te cu apa rece pe fata, bea putina apa si citeste niste bancuri. Sau daca esti credincioasa spune o rugaciune!

| DeKoniec a răspuns:

Cum poti scapa de gandurile negative, decat gandindute la lucruri pozitive...Ex:Afara au aparut ghioceii, ma duc sa-i culeg...Cu cat te gandesti din ce in ce mai mult la lucruri rele cu atat esti "posedata" de ele..Esti constienta ca ai aceasta problema, si esti pe drumul cel bun.
Acum, sa zic, si eu am avut o problema asemanatoare acum aprox un an, cand am aflat ca un boxer profesionist(nu dau nume) bea 2 l din propria urina pentru a rezista in ring...
Acum, cand ma gandesc la asta, este al naibii de comic...Succes!

| asdfcffcvgvv123 a răspuns:

Spune rugaciunea! Pe mine cand sunt speriata, obosita, suparata, plictisita, lenesa ma ajuta uneori desenele sa adorm si sa ma gandesc la lucruri frumoase. Incearca si tu, niciodata nu esti prea mare pentru desene laughing

| RebelaEmo a răspuns:

Haide... raspundeti! Eu cum o sa dorm in seara asta? Hmmm?

| 7Dany a răspuns (pentru RebelaEmo):

Te rogi sa scapi de ele! si apoi o sa poti dormi linistita...

Întrebări recente