| blackshadow1234 a întrebat:

Azi am avut o zi foarte incarcata, am incercat sa ies putin afara cu o colega, noroc ca a venit sa ma scoata din casa. Si prietena mea cea mai buna s-a suparat ca am vrut sa stau si eu cu altcineva azi afara si nu intelege ca macar azi m-am intalnit cu cine am vrut. Ea vrea sa stau doar cu ea, dar ea nu intelege, as vrea sa vorbesc cu ea, dar nu stiu daca imi raspunde. Cum pot sa fac sa ma impac cu ea si sa o fac sa inteleaga ca mai vreau sa mai stau si eu cu alti prieteni? Ma scuza-ti cu categoria

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Pai explica-i ca nu a pus monopol pe tine, si banuiesc ca si ea la randul ei iasa cu alti tovarasi!

| BiuL a răspuns:

Ori e geloasa si posesiva, ori e nesigura si se teme ca o vei inlocui cu altcineva. trebuie sa ii explici ca ea e prietena ta cea mai buna si ca mereu va ramane asa chiar daca tu iesi cu alte persoane, nu inseamna ca vrei sa o inlocuiesti doar ca vrei sa iti largesti orizonturile si tu consideri ca e bine sa cunosti cat mai multi oameni si data urmatoare sa o chemi si pe ea cand iesi cu colega ta sa vada ca e o fata ok si ca nu aveti secrete de ea sau chestii de genul.

| SexyGirlSweet1998 a răspuns (pentru BiuL):

Da,asa cred si eu! Ea cred ca e doar ''geloasa'' si se teme sa nu fie inlocuita!winking

| OnuOnulică a răspuns:

Incerca sa o ignori pana la urma daca nu intelege de vorba buna nu are rost sa iti bati gura deageaba cu ea.
Bafta!

| ladydaianne a răspuns:

Spune-i că indiferent dacă ieși sau nu cu alte persoane pe afară ea tot prietena ta cea mai bună rămâne așa că n-are de ce să fie "geloasă".