| SweetCandies4cake a întrebat:

De saptamana altfel avem un concurs de gastronomie si as vrea sa stiu niste idei adica ce sa gatesc.(dar sa nu fie ceva gatit la cuptor,sau sa stea in frigider, ca noi nu avem asta in clasa)Funda+vot.

Răspuns Câştigător
| Semilady a răspuns:

Buna! si noi avem de facut asta la saptamana altfel. puteti sa aduceti un gratar si faceti friptura cu salata, sandwishuri, salata de fructe, daca aveti o priza in clasa puteti sa aduceti aparat de facut sandwishuri si sa faci pizza la aparat.eu am inventat asta:
iei o bucata intinsa de paine, pui peste ea ketchup, cascaval si tot ce mai trebuie pentru o pizza normala apoi mai pui o bucata de paine subtire peste ca sa nu se lipeasca de aparat si o pui acolo. sper ca te-am ajutat.bafta!

4 răspunsuri:
| LucaTheodor a răspuns:

Buna! Si noi facem tot asa ceva.

1. Sandwich cu cascaval, varza, rosii, etc.
2. Limonada (iti pui apa cam 45 de minute la congelator inainte sa pleci la scoala si in timpul scolii se topeste si este rece sau pune-o intr-un termos daca ai)
3. Salata fructe sau legume
4. Un suc (daca te lasa sau daca aveti storcator) de fructe
5. Nu mai stiu altele... cam toate mancarurile au nevoie de temperatura scazuta sau ridicata pentru a se produce. Daca nu iti ajung cele enumerate de mine poti cauta pe net.

Sper ca te-am ajutat!

| TonYGanGsTeR a răspuns:

Ai putea face Ratatouillelaughing

Sau o omleta cu cartofi cine stie.big grin

Eu am spus ce-mi place mie big grin

| Semilady a răspuns (pentru TonYGanGsTeR):

Pentru acestea trebuie aragaz si ei nu au la scoala laughing

| TonYGanGsTeR a răspuns (pentru Semilady):

Ahh da laughing Nu mi-am dat seama, dar ratatouille merge fara aragaz big grin