| vanessa63425789 a întrebat:

Hey TPU!
Help!
Vineri voi merge la inot! Trbuie sa aleg daca sa fac de performanta sau nu.
Eu stiu sa inot chiar foarte bine.
Dar vreau o parere!
Deci...sa aleg sa fac de performanta sau nu?
funda!happy

Răspuns Câştigător
| LILI05 a răspuns:

As alege inot de performanta pentru ca ma pasioneaza foarte mult sportul, dar problema e ca nu pot face o avere prea mare din asta, doar cu prea multa munca asa ca prefer sa fac o scoala. oricum pentru o fata e destul de greu sa faca inot de performanta pentru ca nu poate sa mearga tot timpul la bazin si nu-mi place ca se latesc umerii daca inoti mult.

| vanessa63425789 explică (pentru LILI05):

Eu nu-i am lati!

| LILI05 a răspuns (pentru vanessa63425789):

Stiu ca nu-i ai, dar in timp daca faci antrenament zilnic 1-2 ani asa o sa tii faci

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui varsta pe care o ai, de obicei pentru performanta se incepe de la o varsta frageda, sub 10 ani.
Totusi, daca ai pana in 14 ani, esti talentata, ai calitati fizice pentru inot si esti dispusa la multa munca inca mai poti face.

| vanessa63425789 explică (pentru Ioandelasal):

Am 18
fac inot de la 7 ani dar nu am facut de performanta!

| Ioandelasal a răspuns (pentru vanessa63425789):

Atunci vezi recordurile Romaniei pentru varsta de 18 ani si daca esti pe aproape (la diferenta de cca o jumatate de secunda) o sa poti face.

| Costas_Camelia_1976 a răspuns:

Eu fac inot de performanta si este foarte greu si eu l-am inceput de la varsta de 5 ani! Deci ar fi mai bine sa faci inot!

| vanessa63425789 explică (pentru Costas_Camelia_1976):

Si eu stiu sa inot de mica de la 7 ani
N-am facut de performanta, dar de atunci fac in fiecare vara!

| Costas_Camelia_1976 a răspuns (pentru vanessa63425789):

Da,dar daca ai vrea sa faci de performanta ar trebui sa te apuci din nou!

| MrAnonym a răspuns:

Inotul de performanta.E chiar foarte sanatos.

| vanessa63425789 explică:

Please...Ajutor!

| AlexBossgoru a răspuns:

Pai...nu prea ar avea rost sa faci performanta, daca vroiai sa faci performanta, trebuia sa te apuci mai devreme, pe la 6-7 ani, chiar 5.

| vanessa63425789 explică (pentru AlexBossgoru):

Cam ai dreptate
Mai astept cateva raspunsuri!