| Denis_5853 a întrebat:

Voi ce ati alege inot sau karate nu stiu ce sa aleg deoarece inotul vreau sa il fac pentru fete si karatele imi plac mai mult cea mai buna parere funda +vot

Răspuns Câştigător
| adrew a răspuns:

O sa obtii mult mai mult de la karate, fizic o sa te dezvolti la fel de bine ca si cu inotul ba chiar o sa devii mai puternic, o sa devii mult mai increzut in tine, e sportul care iti place deci o sa ai performante mult mai bune si in plus practicind karateul poti din cind in cind sa te duci si la bazin, iar la karate din cind in cind nu merge trebuie regulat

11 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Cred că ar fi grozav dacă ai învăţa să înoţi pentru început iar apoi ai practica această artă marţială.
Cu siguranţă că durata aprofundării acesteia îţi va lua mai mult timp decât învăţatul înotului.

| adrew a răspuns:

Evident ca karate, deoarece iti place mai mult, iar fetelor cred ca le place mai mult baietii puternici

| Denis_5853 explică (pentru adrew):

Da da am facut inainte amandoua sporturile!

| Adiiitza2000 a răspuns (pentru Denis_5853):

Dupa comentariul tau de mai sus, vreau sa completez raspunsul meu anterior.Ar trebui, si vreau sa subliniez cuvantul TREBUI sa faci ce iti place, sa te remarci in sportul tau preferat.
Succes orice ai alege!

| adrew a răspuns (pentru Denis_5853):

O sa obtii mult mai mult de la karate, fizic o sa te dezvolti la fel de bine ca si cu inotul ba chiar o sa devii mai puternic, o sa devii mult mai increzut in tine, e sportul care iti place deci o sa ai performante mult mai bune si in plus practicind karateul poti din cind in cind sa te duci si la bazin, iar la karate din cind in cind nu merge trebuie regulat

| hanzelik a răspuns:

Eu as alege karate, in primul rand ca nu e asa solicitant casi inotul si in al doilea rand e pentru ca numa bine o sa inveti cum o sa te aperi tongue

| dexter7 a răspuns:

Eu daca as fi in locul tau as alege sa fac ceea ce imi place. Daca faci inot exista riscul ca in viitor sa te plictisesti si sa iti fi dorit sa faci karate. De inotat stie toata lumea sa inoate, dat tehnicile sportului"karate" nu toti il cunoscwinking. Tu alegi, nu fetele de care pomenestiwinking

| deM0 a răspuns:

Aici as spune sa alegi ce iti place
dar din inot iti ies mai multe. karatele nici nu prea te ajuta

| PinkLips847 a răspuns:

Eu sincer iti spun sa faci inot pentru ca si eu am facut 3 ani si nu regret nici o clipa. Si mai vreau sa fac.
Inotul te dezvolta fizic si e foarte sanatos. Plus ca te va ajuta toata viata ta. Vei putea intra intr-o apa adanca fara frica.
Eu iti recomand din toata inima sa alegi inotulwinking

| Adiiitza2000 a răspuns:

Daca faci inot, te dezolti atat mental cat si fizic. Dupa ce inveti,, formulele"de baza ale inotului, daca tu consideri ca iti place karate mai mult, te apuci de acesta.Desigur,daca iti permite timpul.
P.S. Nu alege pararea fetelor, fa ce iti place tie sa faci.

| enilor a răspuns:

Eu zic ca inotul este mai interesant, dar karatele nu stiu te ajuta cand intri in conflict cu cineva...eu am o prietena care are un iubit ce merge la karate si se duce in fiecare seara sa-l vada...este decizia ta ce vei alege pana la urma!

| Toader_Ionatan_1987 a răspuns:

Eu as alege inotul. parerea mea e ca nu o sa iesi pe strada sa te iei la bataie cu lumea. cu alte cuvinte nu prea ai nevoie de karate. asta as alege eu