| xDeeDee8D a întrebat:

o sa plec saptamana viitoare cu niste fete in tabara si va trebui sa spunem povesti de groaza...cine imi spune si mie niste povesti plss. Cele mai bune funda (scrieti le voi)P.S.comentati decat daca stiti povesti...Ms anticipat.

Răspuns Câştigător
| kaBooMx a răspuns:

Am eu una mica dar buna. Era o femeie vaduva si avea 2 copii, fata si baiat. De ziua fetei, a vrut sa-i faca cadou un buchet de trandafiri din 100 trandafiri rosii. Cand s-a dus la florarie sa cumpere, florareasa a spus ca mai are decat 99 trandafiri rosii si daca mai dorsete ii mai pune unul negru in buchet. Femeia accepta, ia buchetul si pleaca acasa. Acolo il daruieste fetei etc... Fata il pune in camera sa pe noptiera. Dimineata, mama gaseste in camera fata moarta. Avea gatul taiat. Anul viitor, de ziua baiatului, femeia tot la fel vrea sa ii ia un buhet de trandafiri, dar aceeasi poveste: la florarie sunt doar 99 trandafiri rosii si unul negru. Ia buchetul alcatuit din 99 rosii si unul negru si pleaca acasa. Il face cadou baiatului, si baiatul il pune pe noptiera. Dar seara, mama doarme in camera cu baiatul pentru a vedea ce se intampla. In timpul noptii mama se trezeste si vede cum iese o mana cu un cutit din trandafirul negru. Mama apuca repede alt cutit si taie ea mana din trandafir. A doua zi se duce la florarie sa spuna ce s-a intamplat dar acolo observa ca florareasa nu avea o mana! straight face

4 răspunsuri:
| ZzDeeea a răspuns:

Stiu eu una:
Erau o data 2 soti tocmai se casatorisera.La cateva luni sotia sa moare.
Dupa un an omul se recasatoreste, nu nu avu bani sa ii cumpere verigheta la viitoarea sa sotie.asa ca a desgropato pe fosta lui sotie si ia taiat degetul.
Dupa nunta omul a plecat la servici, afara floua fulgera si tuna.Sotia sa era acasa,deodata cineva bate la usa,femeia deschide.O doamna ciudata o intreaba daca poate da un telefon, femeia o roga sa intre ca sa poate suna la cine doreste.
Cand doamna care dorise sa dea un telefon scria numarul, femeia o observa ca nu mai are un deget.si o intreba unde ii este degetul?
Doamna raspunse razbunator
-LA TINE!laughing)

| superoidxxl a răspuns (pentru ZzDeeea):

Nu-i rea nici povestea asta.

| mystery1girls a răspuns:

Incearca aici
http://sangesitrandafiri.wordpress.com
sper ca te'am ajutat pa:*