| anonim_4396 a întrebat:

Timp de vreo trei saptamani,am facut o greseala foarte mare. Aveam parul foarte des si voluminos,dar nu puteam sa il prind deloc in coada pentru ca nu statea deloc. Faza e ca am folosit foarte mult fixativ incat a inceput sa imi cada foarte mult par din aceasta cauza. M-am oprit din folosire si nu mai cade,dar am ramas cu parul foarte rar si gras. Aveti vreo recomandare de sampon? Pana acum foloseam Pantene, dar parca nici ala nu merge... Am incercat zilele acestea si samponul de cal si unele speciale pentru par gras. Ce sampon imi recomandati?

5 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Ai folosit sampon pentru cai? rolling on the floor Jesus Christ ce oameni rolling on the floor

| StefanGGXX a răspuns:

Eu,personal iti recomand Head And Shoulders sau Nivea, le poti incerca pe ambele.

| NLS a răspuns:

Https://www.divahair.ro/......ului__q___

Samponul de cal are avantaje si dezavantaje.
Mai mult dezavantaje.

Caderea se datoreaza folosirii fixativului, a placii.
Incearca sa nu mai folosesti, fa-ti niste masti cu produse naturale (galbenus de ou, lamaie, ulei de ricin, miere...).
Iar pentru par gras, clateste-te in lighean ( apa + cateva linguri de otet de mere ).

| Laila12Izabela a răspuns:

Eu iti recomand, Nivea si eu am parul lung si foarte voluminos si folosesc Pantene, eu zic sa mai astepti putin si sa mai încerci cu Pantene, iar daca nu merge foloseste Nivea.

| Mihaimihai1234 a răspuns:

Fratior eu te-as recomanda head&shoulders fiidca e bun la parul gras si chiar nu cade parul din contra iti da volum!,,,,, acu na sper sa te fi ajutat!