| MeridaOcean a întrebat:

Heyy TPU! As vrea sa ma apuc de un regim de slabit.Ma gandeam sa tin dieta cu apa,am citit ca da rezultate, si asa te hidratezi mai mult.Cine a incercat-o, si cat ati slabit? Ce alte diete eficiente ati incercat si a dat rezultate?

Răspuns Câştigător
| IoanaSorina a răspuns:

Poti sa tii regim si in alte moduri happy
1. Sa nu mananci mult seara(de la ora 19 in sus)
2. Sa nu mananci grasimi!
3. Dormi mai mult, si mai binewinking
4. Nu mai trebuie sa gusti zahar happy(rar)
5. Adauga mai multe fructe si legume in meniul tau happy
6. Nu consuma atata paine!
7. Dehidrateaza-te!
Cam atat stiu ca poti sa faci, adica poti in mai multe feluri, dar eu le-am zis pe cele mai simple, nu pe cele grele happy
Sper ca te-am ajutat :*

| Cosmin86 a răspuns (pentru IoanaSorina):

E mult prea devreme ca ultima masa sa fie ora 19. Iar ce-ai zis la punctul 7 nu e deloc sanatos si oricum nu se vede, doar arata cantarul mai putin happy

Ah, si legat de 2, e stupid sa scoti grasimile sanatoase, sunt NECESARE pentru sanatate si nu-ti afecteaza slabitul

| IoanaSorina a răspuns (pentru Cosmin86):

Pai grasimile se pun pe tine big grin de aia am zis, si este o reclama: evitati excesul de sare, zahar si "grasimi"!

| Cosmin86 a răspuns (pentru IoanaSorina):

Am zis "grasimi sanatoase". Grasimi sanatoase = masline, alune crude, nuci, ulei de masline, peste ( gen somon ), etc.

Alea sunt necesare pentru sanatate ( imbunatatesc circulatia, etc. ), vezi spre ex. omega 3 ce beneficii are.

Si nu iti afecteaza procesul de slabire.

Exista o diferenta ENORMA intre graismi sanatoase si grasimi NESANATOASE.

P.S. : si termina cu prostia cu ora 19

| IoanaSorina a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu te baga la ora 19!winking Si nu comenta la comentariul meu, ca nu te pune nimeni sa comentezi. In + eu stiu ce am scris, asa ca taciwinking Eu am zis ce e adevarat aici! Dar pe tine oh go on ehh! Soarta ca te-a pus sa comentezi ca un fraier pe aici straight face

| Cosmin86 a răspuns (pentru IoanaSorina):

Cred ca maica-ta e o fraiera ca nu te-a pus sa citesti o carte in viata ta, si in concluzie faci doar lucruri de om RETARDAT ( de geunl nu mai mananci dupa ora X sau ora Y ), ca ti-e PREA LENE ( sau esti prea REDUSA MINTAL ) sa citesti un site in domeniu sau un articol despre nutritie.

Copil retardat