| MissySmile a întrebat:

Imi este foarte frica de intuneric deoarece am avut un eveniment oribil. cand eram mai mica pe la vreo 10 ani, eram cu o buna prietena langa mine la bucatarie, era noapte iar ea a dat din greseala peste un cutit si i-a venit in inima iar atunci ea murise pe timp de noapte. Iar acum am in fiecare noapte cosmaruri. ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| davidwarner a răspuns:

...Naspa situatia. Incearca sa incerci(hmm suna cam ciudat) sa petreci in fiecare seara timp in intuneric, din ce in ce mai mult, de la cateva minute la cateva zeci de minute. Ia o lanterna si lumineaza, sa te convingi ca nu e nimic in intuneric. Cu timpul, traumele provocate oricum se vor diminua, deci sper sa te simti mai bine in legatura cu asta:d. Succes!

| MissySmile explică (pentru davidwarner):

Multumesc de raspuns. sper sa ma ajute!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te-ai trezit? S-a facut dimineata.Gata cu visele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa ii vina in inima doar nu era agatat de pereti ca in filmele horror? Trebuie sa fi fost o alta explicatie... sunt curioasa ce au spus parintii ei dupa acest eveniment tragic.straight face

| trolololo a răspuns:

Cum naiba sa dea peste cuțit? Nu cumva ai înjunghiat-o tu și acum ai remușcări?

| Against a răspuns:

Nu cred ca ai mai putea face ceva, mereu ai sa ramai cu frica asta... tine mereu o lanterna langa tine