| ninaelenadobrev a întrebat:

In jurnalele vampirilor damon moare? dar revine la viata?

4 răspunsuri:
| marymartvd a răspuns:

Nu Damon nu moare. Nu stiu care este povestea din carte dar el nu moare.
Ii cere Elenei sa il ierte pentru ca nu vrea sa moara stiind ca ea il uraste...si Stefan cand afla isi da seama ca exista umanitate in el si pleaca in cautarea unui leac pentru Damon(sez 3) in timp ce Elena ramne sa aiba grija de el.
Fundabatting eyelashes

| Ayumha a răspuns:

In carti? sau in film?

| MadDy_6714 a răspuns:

Finalul povesti nu il stiu, dar in cartea 4 elena moare iar in partea 5 revine la viata.

| ifellforyou a răspuns:

In carti da, Damon moare la finalul trilogiei "Intoarcerea" in volumul 3 "Miez de noapte", insa da de inteles cum ca el ar reveni la viata datorita Puterii Elenei si Bonnie care impreuna creeaza un fel de pulsatie care il reanima intr-un fel sau altul (Damon moare ca sa o salveze de Bonnie, astfel dovedindu-i si Elenei dragostea nemarginita pe care acesta i-o poarta ). Sfatul meu: ar fi bine daca ei putea sa-ti cumperi cartile si sa le citesti astfel poate vei intelege mai bine cum stau lucrurile.