| TrollingFace a întrebat:

Ma puteti ajuta cu o parere?
O fata de la mine din clasa mi-a povestit parerea ei ca are o mama natura si un tata vitreg care ii ia de toate ii da bani dar nu o iubeste decat ii da bani nu o plimba nu petrec, timp impreuna etc il doare undeva de ea decat ii da bani sa isi ia ce vrea ce sa ii spun ca sa o calmez?

2 răspunsuri:
| nikol a răspuns:

Cel mai bine e sa stea de vb cu amandoi si sa le explice ce are pe suflet...

| anny3anyy a răspuns:

Cunosc o fata al carei tata e natural si nu isi arata iubirea fata de ea, tot asa ii cumpara absolut tot ce isi doreste si intre ei nu este o relatie frumoasa.parerea mea despre colega ta este ca poate el tine la ea catusi de putin dar nu arata fata de ea,odata ce ii da bani si de toate e ceva, ca se gandeste sa nu aiba lipsuri, dar el crede ca e de ajuns.si din pacate multi prea multi gandesc asa,cred ca daca ofera copiilor tot ce vor din punct de vedere material e o dovada de iubire, si sa ii lase in pace ca ei prefera sa isi petreaca timpul cu tv sau altele decat cu plimbari si jocuri sau discutii cu copii, e trist.si dupa cum vezi din comportamentul colegei tale nu este ok. sfatuiesteo sa ii spuna tatalui(vitreg) sa iasa la plimbare si tot ce are nevoie...sau mamei si ea ii va spune tatalui.pa pa