| Copila2016 a întrebat:

Ma puteti ajuta? De cand m-am mutat in zona Rahova cei de la scoala se purtau urat cu mine apoi m-am transferat. In cartier stau exact cu aia care s-au luat de mine la scoala.

Sa va zic cateva din intamplarile patite
Vara aceasta au venit niste artisti sa cante si am iesit si eu afara sa ii filmez, altii care cred ca sunt prieteni cu aia din clasa mea, unpic mai mici la varsta aruncau cu sticle in mine. Eu m-am enervat, le-am luat kendama si am aruncat-o, am nimerit exact pe o femeie mai grasa care mi-a dat cu ea in cap si am fugit, tata era cu mine, n-a facut nimic, ca de obicei.
Mereu cand ies afara se iau de mine ori copii mici ori mari. Ce sa fac? Nu pot sta in casa mai ales ca mai e un pic si vine vara.

Azi am vrut sa iau o pisica de pe net si a venit o femeie cu masina si cand ne-a vazut a plecat si mama a sunat si a zis ca nu inspiram incredere ( eu eram infofolita ca in Alaska ca asa face mama mereu ca cica racesc si ea era cu caciula si geaca de aia neagra veche de vreo 2-3 ani ) si cand m-am intors plangeam si copii aia mici de vreo 6-7-8 ani aruncau cu bulgari in mine si in mama.

De un an de cand m-am mutat aici am avut numai ghinioane dupa cum ati vazut... Nici afara nu putem iesi ca arunca si cu bombe in noi de revelion atat de rasisti sunt tiganii mai rau ca romanii pe bune ( nu zic de toti zic de astia din rahova care se iau de mine ). Mereu cand iesim afara asa se intampla ce sfat imi dati, vreau sa ma bucur de viata nu vreau sa fiu tratata cu dispretuire fara sa fac nimic oare e vina mea ca traiesc pe lumea asta plina de gunoaie de oameni? Daca se iau de mine, mama, tata. ce sa mai fac daca le raspund rad, daca tac continua. Mi-e frica de ce o sa se intample cand mai cresc si o sa fiu pe cont propriu. Dau funda desigur!

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mai are rost sa comentez,voi i iubiti pe tigani,tigani au cele mai multe drepturi in tara asta, dreptul de a fura,ucide, a fi tupeisti, a se considera superiori, a te amenita ca te taie, ei fac legea in Romania, singura solutie este sa te muti de acolo sau sa devi ca ei, multi au devenit ca ei de asta e o tara tiganita plina de tiganii, cred ca 30% din populatie sunt tiganii si astia se inmultesc ca sobolani, e aiurea in tara ta sa fi discriminata de niste nu le pot numi fiinte umane, dar cat timp le dati ajutoare sociale, cantina, asigurare gratis medicala ei o sa fie stapanii romaniei, asta e

| anonimg a răspuns:

Pui mana pe telefon si suni la politie de fiecare data cand apar probleme. Chiar daca politia nu le va face nimic, suni iarasi. Suni mereu chiar si pentru cea mai neinsemnata problema.
De asemeni adra te poate ajuta daca ai probleme si in familie, si poti apela la ei unde pot avea grija de tine: http://adra.ro/casa-adra

| siriusblack98 a răspuns:

Buna! Multe optiuni sincer nu prea ai. Politia sunt 100% sigur ca nu le face nimic si daca suni mereu la ei cum iti sugera un inteligent mai devreme, te poti alege si cu o amenda pentru ca este Romania.Singura ta sansa, daca parintii tai nu misca un deget, este sa te muti in alta parte a Bucurestului la o ruda.Sincer,din ce imi spui familia ta mi se pare ciudata (no offense).In orice caz, urata situatie sa stai in Rahova (mica Indie).Fa-ti un prieten/iubit si stai la el daca nu la o ruda, oriunde in afara de Rahova.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca se iau si de parintii tai si nici ei nu iau atitudine, imi cam dau seama ce familie sunteti. In plus, stai si in una din cele mai nasoale zone din Bucuresti.

| Copila2016 explică (pentru anonim_4396):

Tatei ii este frica sa nu ne taie tiganii iar mie imi e frica sa ma cert cu ei sa nu patesc ceva.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns:

Povesteste-le despre Dumnezeu, nu mai baga in seama orice lucru si lasa-i in voia lor.