| crisbebe a întrebat:

Mai este putin si vine ziua pe mea si mama nu vrea sa mi-o serbeze decat in familie si eu sunt suparata ca si anul trecut mi-a zis lasa ca ti-o fac anul viitor adica acum si acum mi-a zis lasa ca la anul ca faci 14 ani si nu vreau mare perecere decat sa invit maxim 10 prieteni si sa mergem in mall si sa ne uitam la un film si pe urma sa mancam ceva si nu e foarte scump.
intrebarea este:cum pot sa o conving pe mama?
unde as mai putea sa imi fac ziua in afara de acasa si sa nu ma coste mult?

3 răspunsuri:
| crisbebe explică:

Deci cititi intrebarea cu atentie:eu vreau sa o serbez cu prietenii ca asa ma lasa cu varamea cu cea mai buna prietena dar eu nu vreau doar cu ei si mi-am serbat-o in fiecare an in afara de anul trecut ca mi-a luat telefon si m-a pus sa eleg intre te(aveam dar vroiam altul)si ziua mea asa ca am ales telul ca na si anul asta vreau sa mi-o serbez. fara discutii si o vreau cu prieteni nu in familie si cu cea mai buna prietena ca vreau cadouri multe

| DakotaXOXO a răspuns:

Fata! La 14 ani? Eu de la 10 am ales sa nu mi-o fac si mama ma obliga sa o invit macar pe varamea.Eu zic sa-ti ei doar cea mai buna prietena sau iubitul la un film si va luati un suc si popcorn, nimic altceva.Sigur mama ta nu o sa refuze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draguto... in Romania nu mai sunt sanse de treburi de-astea