| RalucaPisicuta a întrebat:

Mi-am cumparat si eu un cub rubik... Si nu stiu cum se rezolva...
Am cautat pe net diferite metode (mai frumoase mai usoare mai nustiucum), dar nu merge ABSOLUT NICI UNA!
Va rog sa ma ajutati, poate stie vreunul din voi vreo metoda simpla si cu efect ^.^

4 răspunsuri:
| IncredibleJoker67 a răspuns:

Pai nu se poate asta trebuie sa inveti tu ca pe inernet nu poti happy

| uglymermaid a răspuns:

Un cub rubik e greu de făcut. Nu poţi să înveţi aşa uşor de pe Youtube doar laughing. Poţi lua legătura cu nişte oameni care se ocupă cu aşa ceva şi au experienţă. Sunt mici trucuri pe care doar ei le ştiu. Ţine mai mult de inteligenţă, trebuie să exersezi mult de tot

| RalucaPisicuta explică (pentru uglymermaid):

Da... Daca as si cunoaste un om priceput in asa ceva, ar fi PERFECT!

| RalucaPisicuta explică (pentru uglymermaid):

Ba sa stii ca am reusit (dupa ceva timp dupa ce am publicat intrebare):
Intrii pe You Tube si scrii „how to make a Rubik"s cube", iar apoi dai click pe primul clip care iti apare.
Deci acup stiu si eu acele mici trucuri laughing))) Multumesc oricum