| Junior93 a întrebat:

Nou in Bucuresti.

Salut tuturor! Sunt Laurentiu, am 25 de ani si de 5 luni m-am mutat in Bucuresti. In afara de cateva persoane de la munca, nu prea am pe nimeni sa ies in timpul liber la o plimbare cu bicicleta, un teatru, bere, fotbal etc.
Imi poate da cineva cateva idei, cateva sfaturi cum sa incep sa imi fac prieteni intr-un oras total nou, persoane care s-au aflat si ele in aceeasi situatie cu mine.

Multumesc!

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Grupuri de FB, man. In ce domeniu activezi si ce muzica asculti? Ti-as putea face lipeala cu vreo 2-3 gasti de oameni super ok din Bucale, dar depinde de astea doua.winking

| Demidol a răspuns:

Poti sa iesi si singur, mai ales cu bicicleta sau la teatru. Acolo vei cunoaste oameni cu care vei continua plimbarile si alte iesiri. Poti sa stai "chibit" la un teren de fotbal si in 2-3 zile sa intri in echipa. Dar invata si tu sa spui "buna ziua" si unor necunoscuti, sa vorbesti in pauza de la teatru, etc.