| ♣ Ma®®yE [;x] a întrebat:

Nu ma pot hotari in ce statiune de pe litoral voi pleca in vacanta. Voi ce imi sugerati? Care e cea mai buna statiune? Povestiti!

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Eu prefer Mamaia.Acolo am mers intotdeauna. E intr-adevar cea mai scumpa statiune dar eu zic ca merita!winking

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mie mi-a placut foarte mult Mangalia. E mai curata, mai linistita, mai civilizata, plaja e plina de familii, nu o sa auzi manele pe toate drumurile. Totusi, uitandu-ma la poza ta, esti prea tanara sa-ti placa Mangalia...

eileen
| eileen a răspuns:

Mamaia in Romania, este mai ingrijita dar scumpa. Apoi, Trieste in Italia, prinzi un bronz fabulos care tine tot anul si este un oras superb pe care il poti vizita dupa plaja. Ieftin si bun este si Turcia.

daniela
| daniela a răspuns:

Pai acum depinde ce iti doresti :
- o vacanta libera, nonconformista fara sa-ti pese de confort, in care sa poti face tot ceea ce iti doresti de la nudism la dansat pe plaja si baie noaptea in mare fara ca cineva sa se uite sui la tine pai atunci iti recomand Prtita sau Vama Veche (aceasta din urma in ultimul timp e cam aglomerata)
- daca iti doresti o vacanta super linistita, fara racnete, aglomeratie si imbulzeala dar cu posibiltate de tratament balnear iti recomand Eforie Nord, eventual Eforie Sud (aici e mai putin confort)
- daca vrei o statiune plina de fite dar unde la sfarsit de saptamane e cool sa fi vazut iti recomand Mamaia (aici iti trebuie ceva bani in buzunar)
- in rest... sincer eu am renuntat de mult la litoralul Romanesc si cand am doar putini bani trag o fuga in Gecia (asta vara firma Europa Travel asigura un sejur de 7 zile cazare, mic dejun si transport de la cca 100 euro de peroana incepand cu luna iunie), prietenii mei se duc chiar in Bulgaria

Bula
| Bula a răspuns:

Iti recomand statiunea Rimini, in Italia!
Cu drum impreuna, costul este mai redus ca si pe litoralul romanesc, dar arata mult mai bine!
Daca mergi cu masina, poti vizita si o serie de orase si monumente istorice! O vacanta de neuitat!

pupimik
| pupimik a răspuns:

Depinde... daca doresti in Romania iti recomand Costinesti sau Neptun.Anul trecut am fost in Neptun si a fost foarte ok...plaja curata...preturile accesibile.chiar mi-a placut.

Intr-adevar... daca doresti distractie.incearca Costinestiulbatting eyelashesIn afara de faptul ca nu este prea curat... e calumea

| borsec a răspuns:

Mergi in Nptun, e cea mai misto.

| ♣ Ma®®yE [;x] explică:

Eu ma gandeam la neptun

| LittleZyzy a răspuns:

In Mamaia e cel mai frumos. E plin de tineret. Dar e mai scump decat in celelalte statiuni...Anul trecut am fost si in Eforie Nord si a fost ok chiar mi-a placut, apa era curata, plaja nu prea aglomerata.

| N538961518 a răspuns:

Mamaia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mamaia cu siguranta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi in Mamaia fara discutii! ai auzit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mamaia. si eu tot acolo voi merge, cu mama, deci sper sa ma mai intalnesc si cu alta lume pe acolo laughing pupici