| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Pentru a cumpara artifici si petarde pentru seara de revelion este nevoie de permis sau altceva?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt anumite petarde si artificii mici care nu necesita permis. Cele mari sunt interzise si poti face puscarie (internare intr-un centru de minori daca esti la aceasta varsta) daca se intampla sa te ranesti accidental sau sa ranesti pe altcineva sau daca te reclama cineva.

| alex15ccc a răspuns:

Salut! Nu iti trebuie permis, dar trebuie sa fii major(asta doar daca le cumperi de la surse oficiale).

Ps: ai scris gresit "artifici"

| UnAltAnonimCelebru explică:

P.S As vrea sa cumpar de la firma Fireshow din Timisoara, pentru asta am nevoie?

| Ciprianoiutr a răspuns:

Nu este nevoie de permims daca le cunperi pe sub mana de la comercianti
Vreau funda

| Ciprianoiutr a răspuns:

Nu iti trebuie permis daca il cumperi pe sub mana de la vanzatori ambulanti
Vreau funda

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ciprianoiutr):

.strângi decorațiuni pentru bradul de Crăciun?
foarte drăguț
te ajut și eu, îți ofer 44 funde ^^

| Ciprianoiutr a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok mersi

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor