| fluture2404 a întrebat:

Rezultatele cautarii pentru " Spuneti-mi si mie cele mai frumoase carti de dragoste si drama, aventura si comedie, pe care le-ati citit sau de care ati auzit ca sunt frumoase. A venit vacanta, si as vrea sa citesc ceva, dar ceva ce sa-mi placa.Trec in clasa a-7-a.Multumesc!

3 răspunsuri:
| Deeiu a răspuns:

Laleaua neagra[dragoste si drama]
Nunta in cer[dragoste]
Sunt niste carti superbe!winking
Take care!kiss

| MaduxD a răspuns:

Iti recomand seria amurg, the host (gazda), dar si carti precum "mizerabilii","cu strangul de gat", "dansul sarpelui", etc! Exista site-uri pentru. asa ceva(Pareri despre lectura) Multa bafta!

| dewZzzi a răspuns:

Suntem de o seama. Cea mai dramatica poveste de dragoste este "Minutul de la miezul noptii" nu mai stiu cine a scris-o. Este vb de o fetita si de tatal lui care incearca sa isi salvese sotia dar nu reuseste si se baga cu o profesoara... restul nu se spune afla singur/a Baftaaa