| Here4u a întrebat:

Sa trec direct la subiect.Mie mi-e rusine sa ii spun mamei ca am iubit. Spuneti-mi voi un mod.

15 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Bună! Îi spui faţă în faţă că ai să îi destăinui ceva important şi să nu te condamne pentru asta. Apoi, îi spui pur şi simplu adevărul.Sau o poţi întreba ce ar zice, dacă într-o bună zi ai avea un iubit.

| Alexakos a răspuns:

"mami! vreau sa-ti spun ceva dar nu o sa te enervezi da?" da ma zi
"cand erai de varsta mea ieseai si tu cu baieti nu?" da. (sau stiu eu ce raspunde)
"e vreau sa-ti spun ca am un iubit, si vreau sa ma intelegi"

si mai spune-i ca nu e nimic intre voi numa pupici (si daca este ceva mai mult nu-i spune ca o sa o ia altfel). si daca te intreaba de ce nu i-ai spus pana acum... spune-i ca nu stiai cum o sa reactioneze.
dar stai linistita ca normal mamele sunt mai intelegatoare cu fetele nu ca tatii.

| Lamaitzza a răspuns:

Pai. poti sa ii dai semne ca ai un iubit, de exemplu vorbesti la telefon sau iesi mai des afara si asa o sa te intrebe ea ceva si tu ii spui ca da., sau nu stiu pur si simplu spune-i si gata, ca si cum ai vorbi cu o prietena. Hmm dar esti norocoasa ca tu vrei sa ii spui, mama ma intreaba toata ziua laughing chatterbox

| mariusQ a răspuns:

Pai in fata mamei tale el sa-ti dea ceva sau sa te complimenteze iar mama ta te va intreba daca e prietenul tau iar tu ii raspunzi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 11 ani? si ai iubit? da el? te-a luat de crescut? impartiti alocatia sau ti-o lasa toata? puisor, iubirea nu e ce crezi tu, si nu vine acuma.la 11 ani.mai tarzior incolo pe la 18-20 de ani.nu te grabi ca nu pierzi mare lucru.traieste-ti copilaria.

| Here4u explică (pentru anonim_4396):

Cine ti-a zis ca am 11ani?

| mariusQ a răspuns (pentru Here4u):

Aii 11 ani si ai iubit, nu ma mie la mine in judet se indragostesc de la 9 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfooaiiilike? te cunosc.si te cunosc binisor.sant cu ochii pe tine.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Ii zici direct, orice fata va avea un iubit, mai devreme sau mai tarziu; deci nu trebuie sa eviti subiectul, e cat se poate de normal.

| thefighter1 a răspuns:

"mama, am un iubit"

| Madalina84 a răspuns:

Este mama ta spune-i direct, ia a trecut prin asta, deci n-are dc sa te invinovateascahappy

| Alcy a răspuns:

Depinde ce varsta ai, daca ai macar 15 poti sa ii dai de inteles dar nu cum ca ai un "iubit" happy ci un "prieten". Pai nu? Nu stiu cum e mama ta dar a mea isi punea prietenele cu ochii pe mine si era la curent astfel (desi am fost mereu extrem de cuminte). E si asta o strategie, sau spune ca iesi la un suc, nu te va intreba cu cine? Ca daca te intreaba ii spui "cu un prieten" ca doar nu se va gandi la un "amic".
Succes

| xIonellushx a răspuns:

Poarta o discutie cu ea despre alta persoana si intreab-o ce ar face ea in locul mamei acelei fete daca actioneaza bine eu zic sa nu ii mai ascunzi iar daca nu actioneaza bine eu zic sa te mai ascunzi ceva timp pana cand mai cresti si mama ta iti va da voie sa ai un prieten.

| andreea457889 a răspuns:

Te inteleg foarte bine si mie mi-e rusine dar stiu un mod fii atenta ii spui :mami vreau sa-ti spun ceva, stiu ca tu ma intelegi pentru ca si tie ti sa intamplat.imi place de un baiat, dar imi era rusine sa-ti spun.il iubesc si stiu ca tu ma intelegi si ii spui cai un baiat bun si chesti din astea! sper ca tie de folos raspunsul. Funda?!