| LoveYourEyes a întrebat:

Sall tpu.cum imi setez telefonul la internet daca am LG optimus one p500? am tot cautat in setari si nu gasesc nimic! daca ajuta cu ceva sunt pe reteaua Vodafone. : )

Răspuns Câştigător
| ComeToTheDarkSideWeHaveCookies a răspuns:

'neata. Si mie mi-a luat mult pana am aflat. Deci, trebuie sa te duci in setari si apesi pe Comenzi Wireless (prima de sus). Bifezi casuta de la activare Wi-Fi si mergi la Setari Wi-Fi (urmatoarea). Acolo trebuie sa alegi o retea Wi-Fi. Daca in dreptul ei apare un lacatel, atunci nu vei putea avea acces la internet, dar daca nu este, apesi pe ea si dai conectare. Daca apasai direct din bara de sus nu te conectai la o retea. Eu iti recomand totusi internetul pe mobil, deoarece este greu sa gasesti un router care sa iti permita accesul. Sper ca te-am ajutat. happy

4 răspunsuri:
| Jigsaw a răspuns:

Cauţi cumva wireless-ul? Dacă da, pune degetu' in susul ecranului si trage usor in jos, va aparea o bara de notificări, de acolo poţi activa si dezactiva mai multe chestii (bluetooth/wifi/gps etc)

| LoveYourEyes explică (pentru Jigsaw):

Jigsaw stiu unde spui dar nu merge.sad vara trecuta mi.a activat o prietena.a dat undeva la setari, dar eu nu gasesc undecrying((

| Jigsaw a răspuns (pentru LoveYourEyes):

Mai caută pe net thinking nu ştiu ce să spun.

| LoveYourEyes explică (pentru Jigsaw):

Https://www.vodafone.ro/....../index.htm am gasit asta dar nu stiu unde sa dau sa setez astea.....ma intelegi tu;)