| OanaOana1 a întrebat:

Am primit anul asta o floare cataratoare cu multe flori albe,potrivite. Fiind cataratoare,este pusa in jurul unui lemn si are forma unei coroane, dar totusi nu stiu cum se cheama. La florarie mi s-a spus ca se cjeama coroana lui Iisus, dar am cautat si are spini..Deci,imi spuneti cum se numeste?

Răspuns Câştigător
| IoanaGiulia a răspuns:

Https://www.google.ro/......ps?/search daca este aceasta se numeste : Lacrima Maicii Domnului

| OanaOana1 explică (pentru IoanaGiulia):

Printre imaginile alea am gasit floarea mea:iasomia de Madagascar..multumesc mult!happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa este? http://lety.sunphoto.ro/flori_de_camera_2010/13553611

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite si alba: http://s22.photobucket.com/......7.jpg.html
Daca da, este "Spinul (sau coroana) lui Isus".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai spus ca are spini. Lacrima Maicii Domnului nu are spini. In schimb, are florile in buchet, cea ce nu ai spus.