| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca am o problema cu fetele... stiti eu iubesc fetele, am 16 ani si de fiecare data cand ma intalnesc cu o fata pe strada sau la magazin ma pierd si nu mai stiu sa vorbesc am emotii foarte mari. Dar atunci cand ma intalnesc cu sora mea nu se intampla nimic, ma uit la ea ca la tata dar cand ma intalnesc cu o fata pe care nu o cunosc, sau pe care o cunosc ma pierDDDd crying Dati-mi niste sfaturi big grin Multumesc.:*

Răspuns Câştigător
| Ichigo a răspuns:

Ok... stai 5 minute relaxat, elibereaza-te de ganduri si pune-ti urmatoarea problema. nu traim vesnic. Tot ce facem pe pamant se va pierde in neant. Dupa ce mori, dupa 3-4 generatii mormantul iti va fi uitat si vandut altei familii care iti vor arunca osemintele la incinerat. Absolut orice urma ai lasat tu pe pamant va fi stearsa. Tinant asta in minte, gandeste-te acum la urmatorul lucru. Ce risti daca vorbesti si tu normal cu o fata? Ce se poate intampla asa de grav incat nu poate fi sters dupa ce mori. exact. nimic! Traieste-ti viata si nu regreta, caci te prinde batranetea cu frica. si asta e cel mai grav lucru, faptul ca nu ti-ai trait viata. Asa ca pur si simplu du-te si leaga o conversatie. Daca te refuza, asta e... tine minte, Cand cineva te refuza, acea persoana pierde pe cineva care chiar a tinut la el/ea, iar tu doar scapi de o persoana care nu te place.

| monamonkey a răspuns (pentru Ichigo):

Imi place foarte mult raspunsul tau, e atat de adevarat!

| monamonkey a răspuns (pentru Ichigo):

Si acum sincer regret ca am ignorat unele persoane care chiar au vrut sa vorbeasca cu mine.

3 răspunsuri:
| Ford a răspuns:

"Dale dracu ca-s destule" Daca gandesti asta si realizezi adevarul nu o sa mai ai probleme.O sa tii doar la cea care iti demonstreaza ca merita, cu restul doar te distrezi asa ca nu te mai stresa si fii destins ca nu au ce sa-ti faca daca gresesti sau te incurci odata cu ceva.