| Rock13 a întrebat:

Salut deci am o mare problema. Sa incep cu inceputul : Cand am inceput clasa a 5-a in scoala noastra au aparut noi colegi din alta localitate si ne certam mereu cu ei (mie imi era frica de ei si nu comentam) astia erau pusi pe certuri si se luau de noi si ne provocau in fiecare pauza. Ca sa terminam cu certurile sefu clasei noastre (care e culturist si are 1.87 si ne bate pe toti odata) a facut un top cu cei mai buni la bataie eu nu eram de acord deoarece eram pe ultimul loc. Deci ca sa va explic ce era cu topu asta : suntem 16 baieti si daca unu era pe locu 5 nu putea sa se ia de ala de pe locu 6 deoarece ala de pe locu 6 il batea. Si cum spuneam eu eram pe ultimul loc... se luat toata lumea de mine imi umblau in ghiozdan si eu nu mai puteam i-am spus doamnei diriginte dar nu a facut mare lucru. Intr-o zi unu de pe locu 6 a venit la mine si mi-a zis sa ii fac tema. Ce puteam sa fac? I-am scris tema si dupa ce am terminat el m-a scuipt, atunci i-am dat un pumn in gura si unu in ochi. Nu am mai putut suporta. el a inceput sa planga si eu am ajuns pe locu 6. Dupa un an nu stiu cum dar am crescut repede si acum am 51 de kg si 1.70 cm sunt pe locu 4 iar baiatu de pe locu 3 ma tot enerveaza si ma injura in fiecare pauza si ma intreaba mereu daca vreau sa ma bat cu el dupa ore. eu spun nu din doua motive :
1) Poate sa imi scada nota la purtare
2) Nu sunt sigur daca pot sa il bat
si trebuie sa indur astea mereu daca as ajunge pe locu 3 nu as mai avea probleme pentru ca cel de pe locu 2 e colegul meu de banca si cel de pe locul 1 e prietenul meu cel mai bun. Nu vreau sa ma bat cu ala de pe locu 4 si nici nu stiu ce sa fac sa il mai potolesc. Mentionez ca am facut 3 ani karate dar nu stiu cat de mult m-au ajutat. Asta de pe locu 4 mi-a spus sa vin duminica asta pe teren la 2 sa ne batem si sunt disperat. Ce sa fac sa ma duc sa ma bat cu el sau sa stau cuminte in banca mea?

2 răspunsuri:
| kaz3 a răspuns:

Editza zice sa continui aceasta situatie groaznica, eu am alta solutie zi-mi adresa sa rastorn putin top-ullaughing
sa vezi ca nu mai trece nimeni pe langa tinelaughing

| Edytza111 a răspuns:

Lasa-l in pace.prostul e prost.mai bine evita.nu sti ce se poate intampla..mai bine du-te, plimba-te gaseste altceva de facut..stai linistit.o sa si-o ia daca zici ca e asa tare in trambitza