| RazvanIRT a întrebat:

Am 14 ani. Deci detin buletinul. Sii doresc sa expediez un colet. Trebuie un adult? thinking Stiu adresa destinatarului stiu tot. Darr cum trebuie sa procedez? Spune.ti.mi tot detaliat va rog. Ce imi sunt necesare pentru expediere. Trebuie bani ...si daca trebuie ..cati? Absolut toate detaliile. Va rog frumos. Vreau sa ii trimit un colet prietenei mele si am nevoie de ajutorul vostru. Sii nu vreau sa apelez la nici un adult d.asta intreb daca este nevoie obligatoriu.
Funda celui mai bun raspuns!
URGENT VA ROG!
Multumesc frumos! kiss

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai nevoie de adult odata ce ai buletin.Mergi cu coletul la posta.Acolo trebuie sa completezi un formular. Date din buletin, adresa destinatarului si ata, ma rog. Scrii adresa si pe colet, cea a destinatarului si a expeditorului(a ta). Postasul iti va cantari coletul si in functie de cate kg are are coletul platesti.Eu stiam ca oriunde in tara, taxa postala pentru colete de de maxim 9 lei pentru coletele ce nu depasesc 5 kg. Succes.

3 răspunsuri:
| marcelyny a răspuns:

Mergi la posta si completezi un formular

| RazvanIRT explică (pentru marcelyny):

Deci...n.am nevoie de adult? :o