| TheVicSter a întrebat:

am o problema.Imi e frica de intuneric si nu pot dormi.Am incercat sa las o lumina aprinsa si mi a fost bine dar de la un timp imi este frica chiar si asa.Ma culc pe la 1-2 noaptea deoarece evit acel moment cand trebuie sa ma culc pt ca imi este foarte frica.La cel mai mic zgomot imi sta inima si incepe sa mi bata si incremenesc Plus ca am senzatia ca cineva ma priveste si pe deasupra fix atunci cand ma culc imi vin in minte tot feluri de chestii care ma sperie.Si da ma uit la filme horror, citesc creepypasta-uri si ma uitam la Fenomene stranii de pe la vreo 12 ani.Ce pot face va rog sa ma ajutati si fara glume chiar imi este frica....va multumesc.A era sa uit si un sfat sa numai am cosmaruri va rog...

9 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Pai ti-ai facut-o cu mana ta observ, citind partea a doua a acestei intrebari.Nu te mai uita la filme horror, nu mai citi creepy din alea si bye bye fenomene stranii daca vrei sa-ti fie bine.Si eu m-am uitat o perioada la fenomene stranii, dar am renuntat si mi-a fost foarte bine si nu uita sa TE ROGI dimineata la trezire si seara inainte de culcare si inainte sa te culci sa faci cruce si termina cu prostiile, cu chestiile horror ca o sa treaca ani dupa ani si sa ai sa ramai in aceeasi situatie daca o tii in ritmul asta.Succes!

| Copac13 a răspuns:

Si eu faceam la fel acum un an nu temai gandi la asta gandeste-te la altceva si nu zic sa nu te mai uiti la filme horror dar mai rar ca si eu ma uit la filme horror din cand in cand si n-am nicio problema

| an0therkid a răspuns:

Poate faptul ca citesti creepypasta-uri, te uiti la filme horror s.a. iti "intetesc" cosmarurile si frica de intuneric
si sora mea avea frica de intuneric, dar ai mei au tinut lumina aprinsa de cand era ea mica si asa a disparut
si atunci cand vrei sa adormi incearca sa dormi cu castile in urechi ascultand o muzica mai vesela(sau ce iti place tie)
si incearca sa nu te mai gandesti la chestii creepy pe parcursul zilei (mai ales noaptea), si asta pentru ca majoritatea visurilor/cosmarurilor apar fiindca te-ai gandit sau ai vazut ceva care in mod involuntar ti-au ramas intiparite si te gandesti la ele fara sa vrei
sper ca te-am ajutat happy

| Copac13 a răspuns (pentru an0therkid):

Nu e bine sa doarma cu castile la urechi ca poti sa te strangukezi cu firu

| Wukii a răspuns:

Nu te mai uita la filme horror, sau alte chestii carte te fac să nu mai dormi noaptea. Îți va trece cândva. Plus că nu ai ce să pățești, pe mine uneori mă mai ajută să adorm programând Tv-ul.

| AntoniaHetfield63 a răspuns:

Buna! Si eu eram la fel, imi era foarte frica de intuneric...Inainte sa dormi, uita de chestii rele, gandeste-te la cineva care iti place, sau la o intamplare frumoasa, nu stiu.Asculta muzica vesela si gandeste-te la amintiri frumoase.Gandeste-te la lucruri bune. Uita-te la serialul Sam&Cat, e foarte amuzant! Episodul asta e mortal! http://www.desene-si-filme-tv.com/......ator.html. Inca mai am momente cand mi-e frica, dar imediat ce imi imaginez chestii urate, sau ca sunt demoni in jurul meu sau alte prostii, ascult Selena Gomez sau ma uit la poze cu ea( sunt o mare fana a ei-Selenator-

| valisasu a răspuns:

Incearca sa te gandesti ca un creepypasta e zambaret si te joci ceva cu el

| 707 a răspuns:

Si mie mi se intampla asta..Si stii ce fac? Daca ai un televizor in camera lasa-l aprins
Daca auzi sunete ciudate in camera*pocnituri, scartaituri sau alt ceva* incepe sa canti, dar incet. Odata am inceput sa cant tare si a venit mama la mine laughing) Sau daca nu merg gandeste-te ca nu e nimeni in camera sau spune o rugacine in mine, dar daca nu esti credincios gandeste-te la lucruri frumoase *eu nu prea fac faza cu rugaciunea*Eu cateodata ma culc mai devreme*pe la 9 -10* cad si ceilalti sunt treji, dar cand am insomnii si aud zgomote ciudate in spate si simt ca nu sunt singura in camera, ii pun castile in urechi si ascult muzicasau ma uit la filmulete amuzante...
Sper ca ti-am fost deajutor ..nah..bafta big grinAcum observ si eu ca intrebarea e pusa de pe o data indepartata straight face Sper ca ti-aiinvins frica :3

| AidaNightcore a răspuns:

Poti citi fan fic cu cei din creepypasta sau la fanarturi.Sunt amuzante. Sau injurai in gand. Chestia cu muzica nu merge...si cum zicea cineva la comentarii te poti omora cu firul de la casti