| spinteca a întrebat:

Am si eu o intrebare un golf 4 1.4 16V 75 CP Benzina ce consum poate scoate in oras (la mers de consum) si ce consum poate scoate afara din cand in cand sa mai dai talpa, si daca modelul sport afecteaza capacitatea portbagajului fata de cea normala, dau funda!

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vreo 8-12 litri de benzina/100km in oras + unul de ulei.

| spinteca explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ok, dar la portbagaj ai idee?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru spinteca):

Am umblat foarte putin cu modelul in 3 usi, dar cred ca are portbagaj identic cu hatchback-ul in 5 usi.
Problema e ca pasagerii nu au loc suficient la picioare in Golf 4, nici macar in versiunea break sau Octavia.

| spinteca explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ok, spui 8-12% oras in momentele de bara la bara, si cred eu ca afara scoate 7-9%

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru spinteca):

Afara scoate si 5%, dar cu vreo 2l de ulei la 100km laughing
Sunt niste tomberoane total gresite. Platesti prea mult, pentru nimic pe roti.