| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Vine vara si nu am idei despre ce-as putea face.Adica,prietenii mei sunt in alt oras, eu m-am mutat recent in orasul in care sunt acum si nu am cu cine sa ies si sa ma distrez.Si la vara mi-ar fi incomod sa ma duc in fostul oras apoi sa vin aici, unde sunt acum pentru ca e o distanta destul de mare.Deci,ce sa fac? Fara chestii de genul:fa-ti prieteni(am incercat dar mi-am dat seama ca sunt prea rautaciosi.Nu cu mine neaparat, ci intre ei.), iesi si tu(daca nu cunosc orasul, unde sa ies de una singura pe strada? Ma duc asa, aiurea?laughing)Ma gandeam sa fac un sport... ceva. Poate voi cunoaste acolo persoane noi? Voi ce-mi recomandati?:*Fundita care vrea.

10 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Inscrie-te la un sport, du-te in magazine, dar si plimba-te prin oras deoarece ai 3 luni de vacanta si ai timp sa explorezi orasul in lung si in lat. Fa-ti si la noua ta scoala 2-3 prieteni cu care sa tii legatura, asculta muzica, uita-te la filme si stai cu noi pe TPU si nu te vei plictisi garantat!happy

| Xonia a răspuns:

IN ce oras stai acum? In ce oras ai stat?
Daca chiar nu ai ce sa faci si nu poti sa-ti faci prieteni noi, poti incerca sa te duci in vechiul oras daca acolo ai prieteni
Daca nu poti explora orasul si singura(numai sa nu te pierzilaughing)
SA ne anunti ce faci
Pls fundita ca nuprea amcrying

| hugo a răspuns:

Vino in bucuresti la vara...cu siguranta o sa ai ce face...+te invat basket daca te pasioneazatongue!

| mecfoy a răspuns:

Fa un sport, inscrie-te la un club de sah, exploreaza orasul impreuna cu amicii tai (chiar daca nu iti place asa mult de ei, trebuie sa socializezi), mergi la cinema, fa un camping cu cortul. Poti sa vizitezi si manastirile din zona la o adica.

| Bloo2 a răspuns:

De curiozitate...in ce oras esti acum laughing?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu traiesti intr-un oras virtual? Bineinteles ca trebuie sa iesi singura pe strada ca doar nu ai sa te plimbi doar pe ulita ta... Cum poti sa-ti imaginezi sa traiesti intr-un loc si sa cunosti doar un perimetru restrans?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Suceava. Dc?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai cu mine in new york.in iulie big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa-ti zic: fa-ti prieteni! Nu neaparat din scoala sau cartier, te poti inscrie in cluburi (la sport sau alte activitati de care esti pasionata) si acolo gasesti persoane cu interese comune.
Sa zicem ca nu reusesti sub nicio forma(desi ma indoiesc)! Atunci, daca nu vrei sa-ti petrecei vara in casa, singura solutie iti ramane sa te duci in fostul oras.
Exact lucrurile pe care le eviti sunt cele mai usor de facut happy.

| Annemary_2131 a răspuns:

Si eu sunt din suceava...eu spre exemplu am facut inot la generala 3 mi-am facut multi prieteni, la mall sun niste trambuline de bungee jumping, e o senzatie foarte tare sa sari pe chestia aia si sa te dai peste cap si acolo de obicei nu prea sunt fitosi. in general toti suntem rautaciosi unii mai mult altii mai putin socializeaza cu cei din imprejurimi poate nu sunt toti la fel ...succes.ciaw