| allforlol a întrebat:

Salutare TPU : De ce dau barbati noroc cu mana dreapta?

Răspuns Câştigător
| Dairou a răspuns:

Barbatii in vremurile antice dadeau mana cu stanga, precum ahile si "sclavii" sai. Dusmanii lui Ahile s-au hotarat sa le taie mana tuturor care dau noroc cu stanga. De atunci nimeni nu a mai dat cu stanga, iar in Siria sau Libia traditia cu taiatul mainii inca se tine. funda!?!

3 răspunsuri:
| kissyou a răspuns:

1)pentru ca sunt dreptaci
2)pentru ca nu dau cu mana stangalaughing

| wolfman22 a răspuns:

Ce prostie de raspuns...raspunsul este:asa este politicos, si este semnul barabatiei cu cat strangi mana mai tare!

| tarebossu a răspuns:

In Evul Mediu barbatii se prindeau de antrebat si nu de palma. Se credea ca cel care vrea sa te omoare putea ascunde arma sub bluza, de aceea stangacii nu erau priviti cu ochi buni.