| Denis67 a întrebat:

Salutare!
Vine în curând ziua unui prieten și vreau sa știu ce cadou as putea da sau cumpăra ca de la băiat la băiat?
Țin sa menționez ca eu am primit o sticla de vin și câteva ciocolati, dar eu m-am gândit la o sticla de vin sau ceva și la o cămașă sau un tricou!
Voi ce ați cumpăra sau dacă aveți o alta sugestie, va rog sa îmi scrieți!

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

O sticla de palinca de prune, ardeleneasca.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce varsta aveti, ca una este sa ai 13 ani, alta 20 si alta 40

| Denis67 explică (pentru Violleta2022):

El împlinește 23, ii cu un an mai mare ca și mine

| Violleta2022 a răspuns (pentru Denis67):

O camasa, o cravata, o bratara de argint cu piele, un act de cravata din argint...
Ceva mai elevat, pentru un om matur, ca nu mai sunteti copilasi si nici alcoolici, sa-i duci o sticla de vin sau ciocolatele, ca unui copil mic.

| relian a răspuns:

Nu trebuie neaparat sai duci vin si tricou, duci doar unu din ele. Poti duce si un parfum, dar banui ca e prea scump laughing depinde de tine cit vrei sa cheltui.
Pina la urma mergi la cineva care te invita asa din placere, ori ala te cheama la fel, nu sai duci ceva.
Dar sa nu mergi cu mina goala, duci ceva acolo asa simbolic. Daca ai bani poti lua un parfum A&F Fierce, nu exista barbat sau femeie sa nu-i placa parfumu asta.

Dar cum am zis de este scump dui un vin, ori un tricou, sau ambele daca te lasa mina, sa u zic inima laughing

Daca e bautor, le cam bea, eu zic nu-i du bautura, eu nu as duce la betivi bautura, desi ei asta apreciaza laughing
Ce spui ca ai gindit e bun, ia camsa sau tricou, ce poarta el mai mult, una din astea.

| anonimg a răspuns:

O carte împreună cu tricoul.
Mergi la librăria SolaScriptura din localitatea ta și vei găsi chiar mai multe cărți potrivit vârstei.
Librăria respectivă o găsești pe google.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un articol de îmbrăcăminte de preferat o greaca sau un pulovăr!

| nevermind1234 a răspuns:

Dacă nu ai inspirație, in zona mea se practică plicul cu bani laughing 50 sau 100 de lei. In gasca noastră cam așa se ofera, iar sărbătoritul își poate cumpăra fix ceea ce dorește din suma strânsă. Poate sună aiurea dacă numai unul ofera bani si restul cadouri, dar altfel, pentru sărbătorit e foarte convenabil, decât sa se aleagă cu 2 perechi de sosete, o sticla de vin și un ou kinder.
Revenind la subiect, sa oferi haine, între băieți, nu știu dacă e tocmai ok, decât dacă ii cunoști foarte bine gusturile. mai degrabă un card cadou de la un magazin anume, unde poate merge el să-și cumpere ce vrea din suma de pe card.

| andreea1baratiu a răspuns:

Daca preferi sa cheltui ceva bani, poți să ii cumperi un ceas, un set pentru barbați de la Nivea, sau un parfum, daca nu vrei sa cheltui asa mult îi poți lua o un hanorac, o lumanare.