| Bianca_4632 a întrebat:

Stateam intr-o zi de iarna si nu stiu cum mi-am amintit de momentele din vara, cand ma distram, cand stateam afara, cu bunica ajutand`o sa strang visine, cirese, mere etc. Si dintr`o data ma trezesc ca vreau sa mai simt acel sentiment. Bun. A venit primavara. Mai este inca un pas pana la minunata vara, pentru mine. Si se putea sa nu fie un obstacol chiar acum? Sora mea vrea sa ma trimita vara asta la dans sau inot s. a. m. d. Stiu foarte bine ca acest hobby imi va lua mult timp din zilele in care ma bucur de vara. Si de aceea nu vreau sa merg, Eu sunt genul care vrea mai degraba sa stea degeaba, mai ales in zilele in care in fiecare an ma simt ca in Rai. Cum sa o conving sa nu merg? ( fie dans, desi imi place sa dansez, fie inot, desi e folositor, fie orice altceva ). Am asteptat atat de mult vara si inca o astept. Dar degeaba, ca nu prea ma pot bucura de ea. Chiar si daca as sta doar o ora, pentru mine e foarte mult. Fiinda acea ora inseamna o ora pierduta din ziua aceea de vara. E cam stupid ce fac, dar nu pot explica cat de bine ma simt eu in zilele de vara.

Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Bună Bianca,

Nimic nu este stupid, doar că ai niște sentimente pentru timpul tău și pentru anotimpul vara și este un lucru bun.
Sora ta nu este în măsură să decidă pentru tine. Dacă nu îți place să faci dans sau să înoți nu are cum să te oblige.
Discută și cu părinții tăi și spune-le că tu vrei să îți organizezi timpul așa cum îți place și să faci lucruri pe placul tău. Sunt sigură că vor înțelege.

Succes!
Numai bine!

1 răspuns:
| cristinanatalia a răspuns:

Vb cu sorata:*am rezolvatrolling on the floor