| sweetmih a întrebat:

URGENT TPU! Ce sunt petele acelea albe care apar pe unghii si de la ce provin, lipsa vreunei substante sau e doar o chestie normala? daca pot, cum o pot preveni?

Răspuns Câştigător
| YourDeath a răspuns:

Lipsa de calciu... Incearca sa mananci alimente bogate in calciu, si daca nu trece, du-te la farmacie.

| sweetmih explică (pentru YourDeath):

Ce fel de alimente? in afara de lapte... tongue

| YourDeath a răspuns (pentru sweetmih):

Hmm... Produse lactate, portocale, si probabil alte alimente care contin calciu... Pe internet gasesc numai chestii de care nu am auzit, si mi-e lene sa mai caut. Intreaba-ti parintii mai bine laughing

| sweetmih explică (pentru YourDeath):

Mersi

6 răspunsuri:
| LittleShyDevil a răspuns:

Buna seara! Este un fel de dereglare, o posibila lipsa de calciu sau altceva, depinde de organism. Incearca sa faci niste analize. Seara buna! happy

| beautifulpeople a răspuns:

Ai lipsa de calciu. Nu e nimic grav...

| madyna22 a răspuns:

Stiu ca de obicei inseamna ca ai o lipsa de calciu.Este ceva complet normal pentru ca si mie mi se intampla la fel. Poti sa iti faci analizele dar nu obligatoriu...Mie mi se intampla asta foarte rar asa ca ma duc sa iau calciu de la farmacie... Daca vrei poti sa mai intrebi si la farmaciewinking