| Andreea9595 a întrebat:

Va rog, va implor, ajutati-ma! Dau funda, vot, ce vreti! Am o mare problema. Un coleg de al meu (prieten bun) s-a certat (nu batut) cu o fata din clasa pe care toata lumea nu o suporta. Directoarea spus ca intr-o saptamana sa aleaga ori sa aiba nota 2 la purtare ori sa plece. Nimeni nu vrea sa plece si de aceea toata lumea a plans pentru asta. Da-ti un sfat ce ar putea sa faca. Fata a scapat basma curata si nu e corect, el doar i-a zis ca "Pute" si chiar mirosea. Diriginta nu ne crede si nici nu se uita pe camere sa vada ce s-a intamplat cu adevarat. Am facut o petitie ca acea fata sa se mute, dar nimeni nu i-a dat importanta. Ajutati-ne! Nu vreau sa il pierd! FUNDA!

Răspuns Câştigător
| DizzyRawrr a răspuns:

Chemati parintiii la scoala, poate ei vor lamurii problena. Rugati directoarea sa nu faca asta, sa se uite pe camere, si sa supuneti la voot, cine sa plece, sau doar sa il pedepseasca pe colegul vostru, nu sa plece.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma indoiesc ca il poate soma sa faca asa ceva, atat timp cat nu au existat contacte fizice (ca in cazul asta daca a batutu o fata merita sa plece) parintii pot face un scandal de toata frumusetea la inspectoratul scolar. Totusi ori uiti tu sa spui ceva ori e cusuta cu ata alba toata poveste ca imi vine greu sa cred ca un director face trebuir de genul

| Ho1 a răspuns:

Problema e ca nu sunteti o clasa unita.Trebuie sa va iubiti unul pe altul,altfel clasa se va da pe ultima treapta.Voi doar nu trebuie sa o numiti trebuie sa intelegeti ca ea tot e om si tot va poate da inapoi. Directoarea a procedat corec ca a facut asa.Ea stie (toata lumea stie) ca nu e frumos sa jigjesti pe cineva mai jos decat tine.Ea tot are nevoie de prieteni care sa o incurajeze,ci sa nu-i strice inima(sa faca sa planga). Orice fata trebuie sa aiba grija de sine, eu nu cred ca ea nu vrea asta, poate are niste probleme, caci sigur ca se spala daca nu avea ANUMITE PROBLEME. Poate ea traieste sarac (desigur) si nu are destuli bani ca parintii sa plateasca apa sau caldura, sau poate traieste la camin si nu dovdeste sa se scalde caci e rand mare.Voi trebuie s-o intelegeti.Credeti ca ea nu stie ca asa miroase, ea stie, doar ca are niste probleme si din cauza acestora nu poate trai ca toata lumea.

SFAT: Spunetii sa-si cumpere macar un dezodorant sau parfum (cred ca o particica din miros o sa se acopere) / sau strangeti VOI FETELE bani si darutii.Inteleg ca nu o suportati (nimeni nu prieteneste cu ea), dar faceti un gest bun, asta cum ar fi sa ajuti cu 1-2 lei o mamica cu copilul ce sta afara jos si cere bani.
Inca de pe bancile scolare se invatam A FACE BINE, de aici incepem sa ne dezvoltam pentru a ne deprinde sa ajungem intr-o lume mare... daca de aici incepem sa furam de la colegi, sa-i jignim atunci asa vom fi si in LUMEA MARE si de asemenea ca lumea ne vor rasplati astfel.

Cred ca ai luat ceva folos din cele de sus scrise, si daca nu vreti sa-i cumparati ceea ce ti-am zis macar nu-i spuneti nimic caci cu asta no sa rezolvati problema Ei.

| Andreea9595 explică (pentru Ho1):

Pai doamna diriginta i-a spus ca i-ar trebui un deodorant si nu a jignit-o, dar ea a depus plangere cu parintii ei la inspectorat cum ca diriginta a facut-o de ras. Desi nu era adevarat. Nu locuieste la camin, dar multumesc pentru raspuns. In plus daca i-am da un deodorant ar face scandalul ca o jicnim.

| Ho1 a răspuns (pentru Andreea9595):

Nustiu...paote mai cumpara unul si scrie un biletel "acest cadou ti-l daruiesc tie, fara jigniri vreau sa-ti fac un bine, ne cerem scuze de toate, cu drag anonim"
sau inventeaza ceva, iar daca si la asta face scandal atunci e o adevarata NEWEBUNA

| StefanSK8er a răspuns:

Prinde-o pe tarfa si baga-i cutitul in beregata