| anonim847483 a întrebat:

Deci, m-am batut cu unul la scoala si el incepuse bataia iar eu i-am dat inapoi, directoarea zice ca ne va scadea la amandoi nota la purtare…cat credeti ca o scade? Ma va afecta cu ceva? Cum o pot repara?

8 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Si eu cand cand eram in liceu am dat un scaun in cap la unu cuy toata forta de a cazut ala jos de zici ca era jeleu. Mi-a trantit un 8 la puratare instant si aia a fost. Deci un scaun in cap 2 puncte laughing oricum daca nu a ajuns la spital nu-ti scade mai mult de 2. Da te poate afecta daca ai burse sau prostii din astea. Pe viitor daca ai nota mai mica de 8 nu poti da la politie, jandarmi si alte "departamente" din astea

| anonim847483 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

A ajuns in spital, dar mi-a scazut doar un punct din fericire

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru anonim847483):

Ohoooo unde ai asa directoare ca as fi vrut și eu. Asa ma băteam mau mult în incinta școlii și nu pe lângă cum am făcut rolling on the floor

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru anonim847483):

Și pe ăla da-l naibii dacă e prost, cum adică tot tu începi bătaia și tot tu ajungi la spital rolling on the floor mor

| anonim847483 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Asta zic, acum nici nu o sa ma mai bat in scoala, daca da cineva in mine i o dau dupa scoala

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Si tu inteligent, de ce n-ai evitat bataia in scoala? Trebuia ala prin cand era gata scoala si o dadeati parte in aprte cum era normal. Niciodata sa nu te bati ca sa afle profii, superiorii si alte "autoritati" ca mai rau iti faci ca de cele mai multe ori ala scapa si tu tragi aiurea vina

| Adrian5575 a răspuns:

Un punct sau doua.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

1. Depinde cât de grav v-ați bătut. Dacă nu a fost nimic serios probabil îți va scădea, cum zice și @Adrian5575, cu un punct, maxim două.
2. Da! Ți se va retrage bursa de merit (dacă ai).
3. Nu poți! Nu se poate da timpul înapoi iar ce-ai făcut a fost act de indisciplină grav și trebuie să-ți asumi