| HenryHorn a întrebat:

Voi v-ati gandit vreodata ca timpul trece foarte repede? Ieri era vara, eram la mare si azi este iarna, anii au trecut asa repede, am crescut, dorm mananc si merg la scoala, toata viata mea depinde de acest asta. Si de cand am inceput scoala imi zic mereu, vineri seara cand vin de la scoala ca iar a mai trecut o saptamana. Si uite asa au trecut 2 luni de scoala sau mai mult nu stiu. De dimineata temele, scoala, vin de la scoala internet jocuri pe consola, si totusi simt ca nu fac nimic, nici un progres, nici o schimbare. Aceeasi prieteni... Ce sa mai fac? M-am plictisit de viata mea!

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Rutina iti plictiseste viata, dupa 60 de ani poti zice ca nu mai ai chef de trait ca sa nu tragi amarul batranetii.

| HenryHorn explică (pentru mgtow):

Am abia 13...

| mgtow a răspuns (pentru HenryHorn):

Mai ai mult de trait.

| neutrino a răspuns:

Viata trece repede, motiv pentru care trebuie sa stim cum sa o traim. Aceasta deja este o arta!

| Daniel2836 a răspuns:

Sfat : traieste-ti viata... cat o mai ai...

| ashlee a răspuns:

Gaseste-ti o pasiune constructiva, de preferat intr-un domeniu de studiu/munca. Citeste, invata limbi straine. Internetul cu resursele lui e un ajutor mare. Cu cat incepi mai devreme, cu atat mai bine! Niciodata nu e prea devreme, dar prea tarziu poate fi. Scoala nu-i tocmai suficienta; la scoala inveti, in general, lucruri elementare, ca un punct de pornire pentru o mai mare aprofundare. Nu iti irosi timpul, nici macar anii copilariei nu ii lasa sa treaca fara sa inveti ceva util pentru viitor.

| HenryHorn explică:

Am abia 13 -_-

| RobyGaby17 a răspuns:

Timpul este o iluzie ^_^