| GabyMirel a întrebat:

Voi v-ati simtit vreodata singur intre atatia oameni sau v-ati simtit in calea cuiva, in plus? Si, daca da, credeti ca exista un dizolvant pentru senzatia asta, ori cum as putea sa ma destainui?

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Mereu ne simtim asa, pentru ca aproape niciodata nu ajungem sa fim importanti in ce vrem, sau pentru cine vrem.
Putem sa fim cei mai populari oameni si cei mai importanti, dar ne putem simtii extrem de singuri daca nu contam pentru o anumita persoana, cum este si cazul meu, uneori, as putea fi inconjurat pe lumea care ma place si ma accepta, dar daca nu sunt important pentru persoana pe care o vreau eu, e degeaba.
Si asa se simte fiecare la un moment dat, nu esti singurul.
Si nu exista un anumit "leac" pentru asa ceva, daca ar exista, s-ar fi facut public, si ar fi stiut toata lumea.
Asa, fiecare are metoda lui.
Eu atata timp cat sunt important pentru o persoana, care e importanta pentru mine, e bine, dar a fost o perioada de vreo 4-5 ani in care nu aveam pe nimeni important, si nu eram nici eu important pentru mine, si singurul lucru care m-a ajutat, a fost sa devin din ce in ce mai indiferent.
Problema este ca drumul pe care-l apuci spre indiferenta, este unul fara intoarcere, si este o arma puternica, pe care o poti folosii impotriva multor oameni, dar care, in anumite momente, o sa te loveasca si pe tine.
Imagineaza-ti ca cineva te enerveaza, si te injura, iar tu esti indiferent, il enervezi tu cu indiferenta, si astfel se opreste, dar imagineaza-ti daca o persoana draga tie sufera, si tu esti indiferent, ea se supara, si apoi suferi si tu.
Ti-am zis asta, doar pentru ca daca vrei sa devii indiferent, e o decizie dificila, din momentul in care esti indiferent cu cineva, e greu sa-ti mai pese.
Dar asta a mers doar la mine, trebuie sa-ti gasesti propria ta modalitate de a scapa de senzatia asta.

| xTania a răspuns (pentru MenInShadow):

Exista un leac. daca vezi ca nu esti placut de o persoana incearca sa gasesti o persoana care sa te placa asa cum esti tuwinking. Bafta:*

| MenInShadow a răspuns (pentru xTania):

Asta nu e neaparat un leac.
Am o persoana care face acest lucru, ma place, si totusi nu e suficient.
Asta functioneaza la unele persoane, nu la toate, poate functiona la tine, dar poate nu functioneaza la mine.
De asta am zis ca nu exista un leac, ma refeream la faptul ca nu exista un leac comun, fiecare trebuie sa si-l gaseasca pe al lui.

| xTania a răspuns (pentru MenInShadow):

Nu te cunosc tu stii mai bine big hug iti doresc succes in continuare si sper sa te placa acea persoana intr-o buna zi. papa

| MenInShadow a răspuns (pentru xTania):

Bye

7 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Mereu. E ca şi cum aş trăi degeaba, ca şi cum nimeni n-are nevoie de mine. Toţi îi au pe ai lor. Personal, n-am descoperit încă dizolvantul ăla( cum îi zici tu). Cred că ar fi cel mai bine să găseşti pe cineva care simte la fel.

| RobDogg a răspuns:

Nah, nu trebuie sa gandesti asa. Sigur esti folositor in felul tau devil, glumesc, adica, de ce ai sta in calea cuiva? Ce ti-a facut impresia asta?

| Ariya a răspuns:

Cu siguranta multi am simtit aceasta stare neplacuta, insa trebuie sa stii cauza ei pentru a o putea remedia.Nu poti sa te camuflezi pur si simplu si sa te inchizi in tine pentru ca asta nu rezolva situatia.Care este cauza starii tale? Din ce motiv te simti astfel? Daca nu vrei sa dai mai multe detalii e ok, inteleg. Poate te pot ajuta happy