| ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi a întrebat:

Vreau sa fiu presedinta la consiliul elevilor. Pentru asta imi trebuie o campanie formata din elevii scolii si pentru a atrage cat mai multi elevi de partea mea imi trebuie un discurs convingator. Ma puteti ajuta cu idei?
Sau cu vreun site de unde ma pot inspira-orienta?
Discursul consta in anumite chestii despre mine [vreau un model, sa vad cum ar trebui sa ma descriu ] si in anumite chestii legate de scoala.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Mixeruş a răspuns:

Crede'ma nu vrei sa fi presedinta consiliului! big grin Stiu cum e si e destul de nasol! raised eyebrows Crede'ma! Oricum Incearca sa nu folosesti cuvantul acesta,, AAAA" din 4 in 4 secunde, altfel ceilalti vor rade de tine si cu siguranta nu te vor alege, spune'ti propozitiile corect cu pauze si cu intonatie de parca chiar iti doresti sa fi presedinta lor! happy In discurs nu scrie minciuni gandeste-te la anumite lucruri pe care le poti face si pe care profesorii le vor accepta! Si este destul de greu ma rog o sa vezi! ^^ Multa Bafta! big grin

| ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi explică (pentru Mixeruş):

Crede-ma...oarecum vreau.Nu folosesc NICIODATA '''aaaa''-urile.

| Mixeruş a răspuns (pentru ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi):

Este bine atunci! ^^

4 răspunsuri:
| BoboMC a răspuns:

Sunt presdintele CSE al unu liceu dintr-un municipiu, scuze nu dau nume. Eu sincer nu mi-am intocmit un discurs de la cap la coada.Cel mai bine este sa vorbesti liber, este foarte recunoscut. Sfatul meu este sa iei o foaie, un creion, o guma si sa incepi sa te pui pe scris ce iti vine tie in minte, ce crezi ca vrei sa spui, ce vrei sa promiti(poate vrei sa promiti ceva). Imagineazate in fata lumii si cam ce crezi ca vor ei sa auda... si aia a fost. Succes prietene.
BoboMC

| negru30 a răspuns:

Exact asa cum esti - adevarul este cel mai bun