| anonim_4396 a întrebat:

Alo! Gicu de la server!
Ce naiba se intampla, cand scriu P I L A robotzu' vostru pune trei stelute, de a zis biata doamna ca am injurat-o (sau era un domn, nu am studiat inca exact problema).
La fel cand scriu SANȚ fara Ț, corecteaza in SUNT, de crede lumea ca am baut prea mult. Nu mai zic ca nici TZ nu ma lasa sa scriu, asa, metaforic, ca sa se inteleaga ca e "fața", nu "fata", dar macar acolo am scuze... dar P I L A?! Ce naiba!
http://www.tpu.ro/......-impus-ca/

12 răspunsuri:
| TPU.ro a răspuns:

Iti multumim pentru sesizare. Problemele pe care le-ai semnalat au fost solutionate.

Alexandra - TPU

| anonim_4396 explică (pentru TPU.ro):

Test mail, do not reply: pila, sant, mata. Ah! Mata nu vrea... mai butonati...

| anonim_4396 explică (pentru TPU.ro):

M A T Z A am scris eu, nu mata, ca e rusinica!

| TPU.ro a răspuns (pentru anonim_4396):

O parte dintre formularile cu "tz", "sh" si alte asemenea se inlocuiesc automat. Pe acestea nu le vom exclude din robotel.

Alexandra - TPU

| anonim_4396 explică (pentru TPU.ro):

Face*tz*i k*um vre*tz*i!

caramela
| caramela a răspuns:

Hristos a inviat! am bagat de seama ca robotelul corecteaza doar ce ii convine. de exemplu, daca scriu pentru prescurtat, repede ma corecteaza, dar de ce cand gresesc/uit o litera nu ma corecteaza?

| Hmmmm a răspuns:

Un robot, doi roboti...

Răspuns utilizator avertizat
| Hmmmm a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Da! Ma compatimesc.

Răspuns utilizator avertizat
| Hmmmm a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Uite acum!

| Maysa a răspuns:

Servus!
Pe mine mă enervează, că i-am scris unei fete niște statusuri în spaniolă, și roboțelul m-a corectat că în loc să scriu "m-ai" am scris "mai". :|
Păi era în spaniolă, ce naiba! Uite aici:
http://www.tpu.ro/go-to-answer/7311529/
http://i.imgur.com/Fkdcl.png
Acum o să creadă fata aceea că sunt o proastă care scrie incorect în alte limbi :|