| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit ca daca vrei sa fi expert TPU trebuie sa ai gen 1 funda la 10 raspunsuri si eu acum am 543 raspunsuri si 55 fundite...deci cum e faza si mai am o intrebare azi de dimi aveam 55 de raspunsuri castigatoare si acum am vazut ca mai am unul dar tot 55 imi apar cand dau vizualizare profil. de ce? dau fundita:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e obligatoriu sa ai 1 raspuns castigator la 10 raspunsuri postate. Faptul ca majoritatea expertilor(nu toti!)au avut acest raport in momentul numirii lor nu e decat o pura intamplare.De altfel, daca vei citi postari mai vechi pe blog cu privire la acest subiect, vei putea observa faptul ca administratorii nu specifica nimic legat de acest raport, deci numarul raspunsurilor castigatore este complet irelevant.Singurele conditii puse din punct de vedere cantitativ sunt un numar minimum de 500 de raspunsuri si minimum 2 luni de activitate.In schimb, chiar si acestea pot fi incalcate in cazul in care un utilizator se remarca in mod deosebit.Singurul lucru care conteaza este calitatea postarilor, iar daca administratorii site-ului vor considera ca meriti acest titlu, il vei primi.Nimic nu e batut in cuie si nu este sigur ca un anumit utilizator va primi, sau nu acest titlu.Nu-ti face un scop din a deveni expert, fii aici pentru ajuta cu ce poti, acolo unde poti.Numai bine.

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Lasă fundele și titlurile și fii natural, relaxează-te, simte-te bine, ajută pe cine cu ce poți, socializează cu oamenii, fii aici de plăcere, cu inima deschisă și lasă-ți interesele meschine deoparte. Nu mai fi un om mic. Maturizează-te!

| hideaway a răspuns:

Și eu am venit în aceeași zi pe TPU, hehe. Tot pe 6 noiembrie 2011. În fine. De ce tot cauți să ai un amărât de chenar portocaliu? Cu ce te ajută? E mai bine să ajuți din plăcere, nu doar pentru niște fundițe care nu te ajută cu nimic!
PS.: Încearcă să folosești niște semne de punctuație. Întrebarea ta e o nebunie!

| EmaS a răspuns:

Poti sa ajungi expert TPU.Nu conteaza numarul de fundite, ci raspunsurile tale sa fie de calitate.Singurele conditii obligatorii sunt: sa ai in total minim 500 de raspunsuri si sa ai un raport (numarul raspunsurilor castigatoare impartit la numărul total de raspunsuri) de minim zece la suta, adica cel putin un raspuns din 10 trebuie să fie castigator.Tu trebuie sa indeplinesti toate aceste conditii, iar administratorii vor hotara cand a venit momentul.Iti urez succes!

| Diabolique a răspuns:

Dă bine dacă începi să scrii corect. Just sayin'...