| anonim_4396 a întrebat:

Am visat ceva azi noapte, si anume ca NOname a organizat un concurs de frumusete pe TPU. Acest lucru m-a determinat sa pun intrebarea ce urmeaza.
Asa ca dragi admini, experti, usere ale anului, incarceratii murdarei inchisori "utilizatori avertizati" si toate tipurile de utilizatori din comunitatea TPU, ma bag in seama cu urmatoarea intrebare/propunere: cum ar fi ca pe TPU sa se organizeze concursuri? Probabil acum o sa va ganditi "dar TPU e site de intrajutorare, nu de jocuri!". Ei bine, din moment ce categoriile t/a si conversatii exista, atunci e loc si de putina destindere, nu? Sa nu mai spun ca prin aceste concursuri putem afla care sunt cei mai utili si sclipitori ai comunitatii. De exemplu, pun o intrebare despre carti si vad ca imi raspunde un utilizator x cu chenar "castigator concurs de cultura" iar asa pot avea incredere ca stie ce sa imi recomande. Creste astfel calitatea site-ului. Propun ca premiile sa fie o medalie ca si cele de expert pe profil sau chenar. Cei care decid cine castiga sa fie adminii impreuna cu votul utilizatorilor.
Stiu ca s-au mai facut, dar cu premii reale, lucru ce cred ca e irelevant.
Am si propuneri de concursuri: concurs de logica, imaginatie, creativitate.
Ce parere aveti?

24 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

Îmi place mult ideea.
Așa ne-am putea arăta calitățile și ne-am putea cunoaște mai bine. Ne-am da seama în ce ne pricepem mai bine și, poate, ne-am descoperi și calități.
Felicitări pentru propunere. Sincer vorbind, mi-ai adus zâmbetul pe buze happy.

| Diabolique a răspuns:

Dacă ignorăm partea concursului, este exact ideea propusă de mii de ori, cea a experților pe categorii. Totuși, adminii nu ne-au luat acestă propunere în considerare niciodată. Poate tu ai mai mult noroc...

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Eu vreau concurs de "Mi-s cea mai frumoasa mamica"... si bineinteles vreau sa castighee hee
La astea cu inteligenta nu ma bag...ii las pe altii. Promit sa votez big grin

| anonim_4396 explică (pentru мιнαɛℓα36):

Ok, o sa o rog pe mama sa isi faca cont pe TPU. Chiar a vrut sa devina utilizatoare, a vrut sa isi puna numele "selnicol" sau ceva de genul asta si poza cu ea la avatar, dar nu am lasat-o, am zis mai bine sa nu, ca nu am chef sa se lege de mine la fiecare raspuns laughing. Dar daca se adevereste si devine concursul realitate, o pun sa isi faca si te intrece sigur! Mami e cea mai frumoasa.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru wdexwjmwd):

Ea imi tot spune ca m-a educat, dar nu s-a lipit nimic de mine laughing. Acum serios, stie ce raspunsuri dau. A vazut si ea acum cateva saptamani. Si o deranjeaza ca sunt vulgara, la ea expresia "a baga la maţ" e obscenă.

Răspuns utilizator avertizat
| AshWorld a răspuns (pentru anonim_4396):

Si mie mi se pare destul de urata expresia.

| Flav a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-a vazut si blog-ul? Daca da, mai traieste?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru AshWorld):

Eh, inseamna a manca. Foarte obscen sa mananci, intr-adevar.

| anonim_4396 explică (pentru Flav):

Hai sa iti povestesc. Un coleg a aflat de la un troll de-al meu de blog. Apoi, dupa ce a vazut cat de obscena sunt, m-a parat dirigintei. Apoi diriga a spus mamei. Mama a spus ca nu m-a educat sa vorbesc vulgar si ca m-am dat in spectacol pe internet ca ultima pitsipoanca.

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca mama ta e pe liber fa-mi lipeala cu ea ca ne potrivim, la fel sunt si eu nu suport obscenitatile si sunt foarte pios.

| anonim_4396 explică (pentru Hombre):

De-aia scrii poezii interzise minorilor laughing. Eh, lasa, mama are iubit, copil si nu e asa batrana, deci nu va potriviti. Imi pare rau.

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Draga eu scriu poezii babaciunilor gen NOname, Greece si altele, nu pentru minori. Si totusi spune-i mamici tale poate vrea un ritual in jacuzzi? Nici nu stii ce pierde? laughing

| anonim_4396 explică (pentru Hombre):

Fa un ritual in jacuzzi cu caprele alea ale tale si las-o pe mama in pace laughing

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite aici pentru mama ta laughing

Draga mea, mama lui Jelli
Vreau cu drag sa te cunosc
Mi-ai intrat astazi in suflet
Si simt ca ma indragostesc.
Jelli, fiica ta cea draga
Te-a descris ca pe o zana,
Ce imprastii in jurul tau
Numai sulite de amor,
Una m-a lovit pe mine
Si acum vai de capul meu.
Haide vin-o in jacuzzi
La o mare balaceala,
Sa se zguduie pamantul
Universul sa-l trezim,
Dragoste mereu sa facem
Si nemuritori vom fi.

| anonim_4396 explică (pentru мιнαɛℓα36):

Si nici eu la fel, ca n-am nici minte, ambitie sau motive sa castig concursuri, nici talente ascunse, si nici cu suflul sportiv nu mai stau ca altatadata, acum prefer sporturile orizontale...
Da' la concursul de cel mai chipes, gentleman si bazat tata ma bag! Se opune cineva?
PS. Concursul de poeti cu jacuzzi il las lu' Hombre.

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poneiuleee, esti suspendat! Eu acum vad, ha ha ha...hee hee
E 1 iunie, sa ne traiasca!
Hai, la multi ani...

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru Hombre):

"Si nemuritori sa fim." - sa iasa rima.

| FlyingSoul a răspuns:

E o idee absolut excelenta Jelli! Cum de nu s-a gandit la asta nimeni pana acum nu stiu. Thumbs up for you!

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Categoriile muzica si bune maiere, pazea ca vin!

| AshWorld a răspuns:

Da, mi-ar placea un concurs de imaginatie. Sau poate ca mi-ar placea si un concurs de bataie pe categorii. Ah, m-as bate cu unii pe anumite categorii. Ba chiar, le-as fura si coroanele. neluLe, ai grija! rolling on the floor

| Ioanadulcik a răspuns:

E super ideea