| PAmy99 a întrebat:

de abia m-am inscris pe TPU si nu prea astiu care este treaba cu funditele, punctele si toate chestiile astea. Imi puteti explica va rog?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna si bun venit alaturi de noihappy
Funda se da raspunsului castigator, e o rasplata si un "Multumesc" pentru ajutorul acordat+ funda valoreaza 100 de puncte, funda se da, dar si se primeste, datorita acestor funde primesti punctaj si ocupi un loc fruntas in clasament...
in momentul in care tu ai pus o intrebare pe site, astepti raspunsuri, in dreptul fiecarui raspuns apare o fundita, cand crezi ca ai gasit raspunsul multumitor, poti declara castigator acel raspuns, dand click pe acea fundita, odata declarat castigator, numai poti da altcuiva o alta fundita, la restul raspunsurilor le poti da vot, sub fiecare raspuns exista optiune Evalueaza, dai click si iti apar niste casute cu voturi..folositor, inteligent etc.tu bifezi ce casute vrei tu in functie de calitatea raspunsului respectiv, apoi dai click pe celalalt Evalueaza pentru a fi inregistrate voturile
O zi frumoasa si minunata sa aihappy

| PAmy99 explică (pentru caramela):

Multumesc mult pentru raspunsullat, am inteles acm...cand o sa fac 100 de puncte o sa ai fundita mea :**. Aam inteles ca pe TPU putem fii prieteni...ai vrea?

| caramela a răspuns (pentru PAmy99):

Cu mare draghappy

| PAmy99 explică (pentru caramela):

Aha si unde imi apar funditele? ..adica unde vad ca am funde?

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Răspunsul la dat foarte corect caramela, Eu dor î-ţi urez bun venit în rândurile noastre.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dai funda cui merita.