| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara. Am amânat înaintarea acestei întrebări deoarece știam că voi fi acuzat de egocentrism, dar cred, într-un final, că discutarea acestei problematici ar putea favoriza bunul mers al comunității TPU.
Problema constă în editorii TPU, mai exact ștersul și apreciatul răspunsurilor. În primele 2-3 luni de când am deschis contul strânsesem 6 monede, adică 6 răspunsuri apreciate de editori. De atunci, adică din septembrie, nu am mai primit, și mă îndoiesc că chiar nu am mai dat niciun răspuns de apreciat de atunci și până acum. În schimb, recent am văzut că am răspunsuri șterse de editori (inainte nu aveam idee de acestea fiindca pe telefon nu imi arata, am vazut asta intrând de pe un alt device), mai ales multe răspunsuri șterse în ultimele luni. Oare atunci când strângi mai multe răspunsuri șterse intri în vizorul editorilor și nu îți mai apreciaza răspunsurile bune? Iar răspunsurile se șterg pe baza a ce? Ma uitam printre ele și, desigur, cu unele am fost de acord că au fost șterse, dar in pare parte trend-ul era că orice răspuns șters era o glumă sau ironie. Păi atunci de ce mai avem votul Amuzant, dacă glumele nu sunt admise? Cred că ar trebui ținut cont de evaluări când se șterg răspunsuri, adică daca un răspuns are multe voturi de Eronat clar ar trebui eradicat, dar dacă tu ai votul Amuzant, nu văd de ce ar fi șters. Sau măcar să se facă mai clar ce este admis și ce nu, cumva. Eh, cireașa de pe tort a fost că m-am trezit acum că am 5 monede in loc de 6, deci unul dintre răspunsurile apreciate de editori ori a fost șters, ori i s-a scos aprecierea. Răspuns vechi de luni de zile... in schimb la cele noi nu se uită. Voi ce alte sugestii aveți pentru a se imbunatati sistemul? Ce experiente aveti din punctul asta de vedere?

Vreau sa repet ca nu este vorba despre mine si amărâtul meu de cont, ci am adus in atentie acest subiect deoarece este in interesul tuturor ca aceste acțiuni sa fie cât mai corecte și necorupte, să ne îmbunătățim comunitatea!

3 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

AR fi interesant daca odata la cateva luni s-ar face,, ziua portilor deschise pe TPU''

Adica daca in cazul in care exista un loc unde se aduna admina, plus personalul tehnic ca se vada cum se desfasoara o zi de activitateDaca se poate in
ziua de sedinta! Deja visez frumos rolling on the floor

Eu cred ca editorii ne incurajeaza sa fim activi pentru a primi acele monezi
Daca se dau doar 3 monezi pe zi la useri diferiti, evident
Daca eu primesc o moneda azi, sa zicem, mai sunt remarcata in doua -trei.Si pana adun numarul mimin imi expira monezile castigate inainte
As propune sa se marasca numarul monezilor acordate (macar 5), sa lungeasca termenul de valabilitate ( sa zicem 8 luni) si anumite persoane numite (sa zicem experti, useri mai vechi )sa propuna acordarea lor, pentru ca si eu am observat raspunsuri bune care merita atentie( visez, iar, stiu)rolling on the floor
GATA, m-am trezit!
Nu stiu in ce masura si daca vreodata propunerele noastre s-au aplicat vreodata!

| Anuket a răspuns:

Nu trebuie să te necăjești, răspunsurile se șterg o dată cu întrebarea dacă cel care a pus-o a șters-o și nici nu acordase fundă sau nu era niciun răspuns apreciat de editori. Cât despre cealaltă chestie, alta e schema, e mai degrabă de încurajare ca să fi activ.

| Anuket a răspuns (pentru Anuket):

Aa, și monedele au termen de expirare, vreo 6 luni parcă.