| killforfun19 a întrebat:

De la cate puncte ajungi,, Expert TPU"?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Ca sa devi membru senior trebuie sa ai activitate de 10 zile pe site,sa ai 100 de raspunsuri.Poti sa ajungi expert TPU.Nu conteaza numarul de fundite,ci raspunsurile tale sa fie de calitate.Singurele conditii obligatorii sunt: sa ai in total minim 500 de raspunsuri si sa ai un raport (numarul raspunsurilor castigatoare impartit la numărul total de raspunsuri) de minim zece la suta , adica cel putin un raspuns din 10 trebuie să fie castigator .Tu trebuie sa indeplinesti toate aceste conditii, iar administratorii vor hotara cand a venit momentul.Iti urez succes!

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu contează foarte mult nici Rank-ul (pozitia din clasament, numarul de puncte), nici vechimea ta pe site şi nici numărul de răspunsuri câştigatoare, ci calitatea răspunsurilor, cât de mult ai ajutat. Activitatea trebuie să fie constantă şi de calitate. Singurele condiţii obligatorii (deşi au fost şi câteva excepţii) sunt: să ai în total minim 500 de răspunsuri şi să ai un raport (numărul răspunsurilor câştigatoare împărţit la numărul total de răspunsuri) de minim 10%, adică cel puţin un răspuns din 10 trebuie să fie câştigător (contează calitatea, nu cantitatea). Tu trebuie să îndeplineşti toate aceste condiţii, iar administratorii vor hotărî când şi dacă a venit momentul. Ei au ultimul cuvânt.
Citeşte şi aceste postări, plus comentariile: http://www.TPU.ro/blog/?p=2388 , http://www.TPU.ro/blog/?p=601 , http://www.TPU.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658 !
Succes.

caramela
| caramela a răspuns:

Scuze!

| caramela a răspuns (pentru caramela):

Scz, am citit aiurea, am crezut ca intrebi de statutul de senior.sad scuze

| maria999 a răspuns:

Bună dimineața.
Pentru a obține titlul de expert TPU trebuie să ai minim 500 de răspunsuri, și să ai un raport de 10% adică cel puțin 5 răspunsuri din 50 să fie câștigătoare.
De asemenea, trebuie să eviți conflictele, să nu ceri răspunsuri câștigătoare(fundițe), să nu jignești utilizatorii, etc.
Titul de expert TPU este acordat de către admini, iar cel de user al anului se alege la sfârșitul fiecărui an (în luna decembrie) în urma propunerilor făcute de utilizatori.
Baftă!