| CraziiKiduu a întrebat:

Când ajung și eu la stadiul de senior sau expert?

Răspuns Câştigător
| Dash a răspuns:

La Senior vei ajunge cand vei raspunde la 100 de intrebari.
Iar la Expert TPU vei ajunge cand vor hotara adminii.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei fi senior dupa 10 zile de activitate pe TPU si 100 de raspunsuri.
Acordarea titlului de expert se face de către echipa TPU, care ia în considerare mai multe elemente: durata activităţii pe TPU (în teorie cel puţin 2 luni, în practică mult mai multe), numărul răspunsurilor (în teorie cel puţin 500, în practică mai multe), calitatea acestora(să fie răspunsuri bune şi folositoare) şi să ai mai multe categorii în care să fi răspuns ori să fii chiar expert într-un domeniu. Când va socoti că îndeplineşti toate condiţiile şi că meriţi titlul echipa TPU ţi-l va acorda. Te poţi uita şi la COMUNITATEA, o să vezi că mai mult de jumătate din primii 100 de utilizatori nu au titlul, deşi au mii de răspunsuri şi multe sute ori chiar peste 1.000 de funde. Succes şi numai bine!

| Karinakari99 a răspuns:

Pentru a fi membru " senior " trebuie să ai 10 zile de la data înregistrării şi 100 de răspunsuri. Expert TPU vei fi doar când vor hotărî adminii şi dacă vrei să ajungi dă cât mai multe răspunsuri inteligente/folositoare.Baftă.

| CraziiKiduu explică (pentru Karinakari99):

Mulţumesc pentru toate răspunsurile pe care mi le-aţi dat, acum cu siguranţă ştiu!

| Neimportant a răspuns:

La stadiul de senior ajungi cand ai 100 de raspunsuri si 10 zile de la data inregistratrii, iar Expert TPU ...trebuie sa muncesti foarte mult ca lumea sa te voteze si administratorii sa decida acest lucru.

| Owakey a răspuns:

Bună!

La senior vei ajunge când vei avea peste 18 ani iar la expert vei ajunge când nu vei mai pune întrebări stupide şi vei avea măcar puţină curiozitate să cauţi pe net înainte să întrebi.

Baftă!

| CraziiKiduu explică (pentru Owakey):

Nu cred că e o întrebare stupidă. Eu cred că tu eşti stupid dacă pui astfel de răspunsuri! Ce treabă ai tu cu mine? Era o întrebare pentru cei care ştiu.
Baftă!

| SummertimeSadness13 a răspuns:

Desi nu am pus eu intrebarea asta m-a ajutat foarte mult iti multumesc LOLpop si tuturor care au raspuns chiar m-ati ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vei fi senior cand vei avea minimum 100 de raspunsuri si minimum 10 zile pe site.Nu posta raspunsuri necorespunzatoare, altfel risti sa-ti fie luata permanent aceasta posibilitate.
Titlul de expert este acordat de catre administratori NUMAI utilizatorilor care au demonstrat prin calitatea raspunsurilor lor ca il merita(din punct de vedere al administratorilor), dupa o activitate de minimum 500 de raspunsuri.Deci NU TOTI utilizatorii vor fi experti, ci numai cei care considera administratorii ca merita.Numai bine.