| CrazYGirl97 a întrebat:

Cand iti faci cont TPU esti junior.
Cate funde/raspunsuri iti trebuie ca sa fii senior si cate ca sa fi expert?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Bine ai venit! Ca sa devii membru senior trebuie sa ai activitate de 10 zile pe site, sa ai 100 de raspunsuri. Poti sa ajungi expert TPU.Nu conteaza numarul de fundite, ci raspunsurile tale sa fie de calitate.Singurele conditii obligatorii sunt: sa ai in total minim 500 de raspunsuri si sa ai un raport (numarul raspunsurilor castigatoare impartit la numărul total de raspunsuri) de minim zece la suta, adica cel putin un raspuns din 10 trebuie să fie castigator.Tu trebuie sa indeplinesti toate aceste conditii, iar administratorii vor hotara cand a venit momentul.Iti urez succes!

8 răspunsuri:
| StoicaAndi a răspuns:

10 funde si 100 de raspunsuri ca sa fii senior. Expert trebuie sa ai 100 de funde si 500 de raspunsuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fundele nu conteaza.Trebuie sa ai 10 zile de logare si minim 100 de raspunsuri. Apoi devii senior.Pentru expert, 500 de raspunsuri minim din care 10% cistigatoare.Dar nu devii automat expert. Aici adminii hotarasc.Mult noroc.

Răspuns utilizator avertizat
| Maria2012Jade a răspuns:

10 funde sau 100 de raspunsuri. Funda?

| Rϋbγ a răspuns:

În momentul în care ai 100 de răspunsuri și 10 zile de la data înregistrării devi user senior.

Experții TPU sunt cei mai devotați, implicați și activi membri ai comunității Toți Pentru Unu. Poziția în clasament nu este neapărat un criteriu de selecție, întrucât un număr mare de răspunsuri nu este tot una cu un număr mare de răspunsuri bune, folositoare și inteligente.
Expertul TPU trebuie să fi participat intens pe TPU, ceea ce constă în 500 de răspunsuri date, care au un conținut inteligent și folositor; răspunsurile cu caracter conversațional, trivial sau zeflemitor nu se iau în considerare.
Expertul TPU să aibă cel puțin două luni de la înscrierea pe site și, să fi respectat politica TPU.ro și scopul esențial pentru care acesta a fost creat.