| anonim_4396 a întrebat:

Care-i treaba cu "Juniorii" ăștia pe această aplicație/site? Ce diferență este între un junior și un senior și de ce le este permis doar seniorilor să voteze?

6 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Trebuie sa ai 100 de raspunsuri si 10 zile de activitate pe site pentru a deveni senior! Asa e sistemul gandit!
Din pacate se merge pe cantitate, nu pe calitate.Adica sunt date raspunsuri la gramada, de multe ori eronate, doar pentru a se afla in topuri!

| Marius22222222222 a răspuns:

Seniorii au de mult timp cont pe site.au ajutat prin răspunsuri, etc.in funcție de niste chestii cum ar fi: ai ajutat pe x sau ai răspuns primul la o întrebare primești distincții și așa devii senior.

| anonim_4396 explică (pentru Marius22222222222):

Ok! Asta înțeleg, dar de ce nu ne lasă și pe noi ăștia juniori să votăm?! Și să adresăm mesaje în privat oricui? happy

| Marius22222222222 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tocmai ți-am explicat in primul răspuns de ce.si eu la început tot așa eram și îmi era ciudă. acum trimit oricui mesaje etc

| Marius22222222222 a răspuns:

Fii mai activă și vei fi și tu senior

| anonim_4396 explică (pentru Marius22222222222):

Păi oricum, zic eu, că mă implic pe aici, dar răspund doar acolo unde simt că trebuie sau pot să răspund. Nu pot să răspund la întrebări care mă depășesc sau nu am un răspuns. Aici mi se pare că aplicația are un minus. Nu poți să obligii oamenii să răspundă mereu, la orice, doar cu scopul de a deveni senior. sad Eu una așa gândesc, răspunsurile trebuie să fie sincere, autentice și evident din sfera ta de cunoștințe și interese.