| anonim_4396 a întrebat:

Cati doctori, profesori si psihologi sunt aici?

10 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Destui incat sa poata da raspunsuri pertinente. Chestia e ca nu prea ai la ce sa raspunzi!

| MauiStatue a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Esti profesoara de?

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru MauiStatue):

Franceza, in mare parte a timpului si, ocazional, romana.

| MauiStatue a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Perfect.
Am observat ca multi scriu "nici-o" "nici-un" legat si "mata", "matii" mai nou, se scriu "ma---ta" si "ma-tii", de ce si de unde schimbarile astea?
Eu cand eram la scoala nu scria nimeni asa.
Mai este un cuvant vulgar, dar nu cred ca e nevoie sa intreb laughing

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru MauiStatue):

Conform analfabetismului cronic manifestat de modelele televizate, a aparut DOOM2 care aduce oarece modificari in ortografie.
Oricum, aici sunt o gramada care habar n-au sa scrie. Iar celor care stiu sa scrie le da in cap robotelul cretin care corecteaza ca nebunu' si ce nu trebuie corectat; eu ma lupt zilnic cu el.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Avem și doctori și profesori și aveam și 2 psihologi, pe care nu i-am mai văzut de ceva timp. Ce nu înțeleg e de unde până unde consideri tu un profesor ca un monument incontestabil de inteligență, când învățământul românesc e așa cum e. De psihologi nu mai zic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar de ce intrebi? Ai nevoie de ajutor?

| MauiStatue a răspuns (pentru anonim_4396):

Deocamdata nu, dar poate pe viitor o sa am nevoie de cateva informatii.

| AshWorld a răspuns:

Erau prin 2009 si doctori ingineri pe site, tot felul de oameni ca lumea, de diverse specializari. Acum au mai ramas cativa pe care-i numeri pe degete, din astia mai populari(top 100). Oricum nu ma mira. Avand in vedere cine populeaza site-ul in mare parte si cu ce il populeaza, era normal ca oamenii astia sa plece de acolo unde lucrurile sunt "out of their hands". Ei chiar erau pe site ca sa ajute, sa-si puna in practica cunostintele, dar n-au mai avut cui. Aveau altceva mai bun de facut cu viata lor decat sa frece menta pe un site ca TPU, mai ales ca nici atat nu-si permiteau.