| Filipjack a întrebat:

Ce parere aveti? Eu cred ca de cand s-a infiintat categoria "Literatura", elevii profita de asta pentru a primi ajutor la teme bazate pe limba romana (rezumate si altele). Ce parere aveti de aceasta categorie? Sunteti de acord cu mine? Funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Captain Jack, fenomenul asta pe TPU este de cand lumea si site-ul! Stai linistit, daca nu-l vor gasi aici, ei vor cauta incontinuu pe Internet rezolvarea, fara sa-si puna mintea la contributia. Asta e unul din dezavantajele Interner-ului, lucru ce se observa si la rezultatele de la bacalaureat. Dar intr-o tara unde prim-ministru a plagiat lucrarea de doctorat, mai poti avea pretentii?
Una peste alta, categoria mi se pare foarte buna, dar in orice lucru prost, poti gasi si latura negativa.

5 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Întrebările despre teme le găsești peste tot, la categorii la care nici nu te-ai gândi să fie așa ceva. Chiar dacă nu ar mai exista categoria "Literatură", tot s-ar găsi temele în altă parte. Una peste alta, dacă ignori asta, e chiar folositoare, față de multe altele inutile.

| Musique a răspuns:

Cam așa e.
Însă ne putem da și noi seama când e vorba de teme (după formularea enunțului).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoria e buna, utilizarea ei nu prea. Chestia asta cu temele e de cand site-ul. Totul tine de administratie, sa alerteze inca de la inregistrare ca pe acest site nu se fac teme. Sa mai faca revizie si acelui F.A.Q. Totul tine de atitudinea administratiei sa nu mai incurajeze lenea, prin avertismente mai dese in fiecare colt de pe site.

| catalynx a răspuns:

Pai normal ca asa e, dar ce sa faci conducerea vrea cat mai mult rating

| Plolice a răspuns:

Da datorita acestei categorii multi elevi nu mai citesc cartile care trebuie pentru scoala si cer direct rezultatul de aici, cred ca ar trebui sa nu se mai poata cere rezumate