| Bababam a întrebat:

Ce valoare au "fundele" pe TPU? Ce reprezinta si de ce toata lumea este innebunita dupa ele? Dau funda laughing)

Răspuns Câştigător
| blackcat99 a răspuns:

Fundele sunt ca un fel de diplome, reprezinta cat isi da silinta un utilizator pe acest site. Daca ai multe funde si multe raspunsuri, poti deveni expert TPU.

| anonim_4396 a răspuns (pentru blackcat99):

"Poti deveni expert TPU"! Adica, devii mai destept odata cu acumularea funditelor?!

| blackcat99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e faza ca devii mai destept, e o chestiune de mandrie a userilor.

7 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Cand pui o intrebare si scrii in ea ca dai funda atragi foarte multa lume deoarece sunt multi disperati care o vor pentru ca aceasta funda le da puncte si astfel ii urca in topul utilizatorilor. Ei nu inteleg ca sunt aici sa ajute lumea, nu sa fie printre cei mai buni.

"Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit :)"

http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Cum dai funda? In dreapta fiecarui raspuns ai o funda portocalie sub care scrie "Declara raspunsul castigator". Dai click pe ea, dupa care raspunzi cu ok la intrebarea "Esti sigur ca vrei sa alegi raspunsul ca fiind castigator?".

| Azµre a răspuns:

Valoreaza 100 de puncte de aceea.

| GirlAlexia a răspuns (pentru Azµre):

Misto avatar din V for Vendetta

| cammm a răspuns:

Ca sa aiba cat mai multe. asa e omul.Cum pe facebook toate vor like-uri, aici funda
happy

| Adryanna2000 a răspuns:

Eu ajut oamenii din propria initiativa.In schimb cand pun o intrebare adaug la sfarsit ''funda''. Oamenii se chinuie mai mult cand vad asta scris.